Що краще для смартфона: згорнути чи закрити додаток одразу після його використання?

Зараз на головній

Сьогодні поговоримо про те, чи варто закривати невикористовувані додатки на смартфоні після того як вони нам вже не потрібні в даний момент?


З цього приводу дуже багато різних думок і треба у всьому розібратися. У статті ми будемо говорити як про смартфони на Android і на IOS.

Що відбувається коли ви закриваєте додаток який не використовується?

Приблизно так на смартфоні може виглядати меню багатозадачності. Тобто коли ви відкриваєте всі запущені програми, щоб переключитися між ними або їх закрити.

Коли ви згортаєте який-небудь додаток, він закривається і вивантажується з оперативної пам’яті смартфона.

Також додаток повністю завершує свою роботу, проте деякі додатки можуть продовжувати роботу у фоновому режимі, навіть якщо ви їх закрили.

Це залежить від моделі смартфона і які дозволи ви дали тим чи іншим програмам в смартфоні.

Чи потрібно закривати додатки після використання?

Якщо відповісти коротко, то ні. Чому?

Справа в тому, що сучасні версії операційної системи і процесори оптимізовані таким чином, що смартфон розуміє, коли йому не вистачає оперативної пам’яті і сам очищає її в міру необхідності для використовуваних програм.

Якщо говорити просто, то оперативна пам’ять смартфона впливає на його багатозадачність.

Тобто, чим більше оперативної пам’яті в смартфоні, тим більше ви можете одночасно відкрити програм і працювати з ними часто перемикаючись між цими програмами без втрати прогресу в кожному з цих додатків.

Наприклад, відкрити одночасно: музичний плеєр, додаток для читання електронної книги і соціальну мережу для листування.

І якщо оперативної пам’яті мало, то один з додатків може «вилетіти» і наприклад, зупиниться музика.

А якщо пам’яті достатньо, то ви спокійно можете слухати музику, читати книгу на смартфоні і час від часу перемикатися на соціальну мережу, щоб щось подивитися і відправити повідомлення.

Цікаво, що з цього приводу кажуть розробники операційної системи, на якій працює смартфон?

На офіційному сайті підтримки Google для ОС Android наводиться така інформація:

Примітка. Навіть якщо ви не будете закривати додатки, пам’ять на пристрої не закінчиться, а батарея не стане розряджатися швидше. Використання заряду і пам’яті регулюється в Android автоматично.

Чому краще не закривати відкриті програми, а просто перемикатися на потрібні?

Важливо розуміти, що під закриттям додатка ми розуміємо саме згортання його з меню багатозадачності, а не просто вихід на робочий стіл смартфона.

Сучасні смартфони влаштовані таким чином, що закривати використовувані додатки зовсім не обов’язково.

Якщо їх не закривати, то смартфон навпаки буде працювати швидше. Як?

Вище на ілюстрації на початку статті ми звертали увагу на меню багатозадачності. Коли там відкрито дуже багато додатків, то це зовсім не означає, що всі вони активні.

Швидше, це можна порівняти з ярликами на робочому столі комп’ютера, вони зберігаються в пам’яті смартфона і не займають практично нічого.

Але завдяки тому, що додатки є в меню багатозадачності, смартфон працює швидше.

Це відбувається, тому що йому не потрібно витрачати багато ресурсів на відкриття додатка знову і завантажувати всі його процеси та анімації.

Тому якщо програми не закривати після використання, як правило, вони будуть в подальшому відкриватися швидше і відповідно сам смартфон буде працювати швидше.

Коли ми закриваємо додатки з меню багатозадачності, відкриваючи їх знову смартфону потрібно знову завантажувати всі процеси додатка і використовувати максимум ресурсів, особливо, якщо додаток важкий.

Підсумуємо. Немає необхідності постійно закривати додатки після використання. Досить просто приховати додаток і відкрити інший необхідний. Швидше за все ваш смартфон буде працювати швидше і буде менше збоїв.

Закрити додаток найкраще тоді, коли вам здається, що він завис або стався якийсь збій.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,727Фанитак
500Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей