Статті

Ваш смартфон прослуховують: як виявити прослуховування і що робити у такому випадку?

Отримати доступ до телефону для прослуховування розмов не так вже й складно. Щоб убезпечити себе і близьких, бажано знати ознаки злому пристрою і способи запобігання неприємностей, які з цього виходять.

Прослуховування телефонів без дозволу власника незаконне. На жаль, це зустрічається досить часто. Якщо є підозри, що пристрій прослуховується або передає третім особам ваші особисті листування, потрібно екстрено виконати наступні дії.

Як обчислити дії зловмисників?

1. Затримка при виключенні телефону

Якщо при виключенні ви спостерігаєте велику затримку в роботі телефону або навіть скасування виключення, то, ймовірно, пристрій зламано і йде прослуховування. Будьте пильні протягом декількох виключень, оскільки описана проблема може бути викликана збоями в програмному забезпеченні телефону.

2. Фоновий шум і перешкоди

При телефонній розмові можуть спостерігаються шуми і перешкоди, якщо ваш пристрій прослуховується. Різні клацання і відлуння, звичайно, можуть бути викликані навколишнім середовищем, але якщо ці звуки носять пульсуючий характер, то це вже серйозна проблема.

3. Дивна активність

Незвичайна поведінка вашого смартфона може бути сигналом віддаленого управління пристроєм. Будьте пильні, якщо екран телефону сам по собі раптово спалахує, пристрій вмикає музику або самостійно вимикається.

4. Висока температура батареї

Одна з ймовірних ознак прослуховування пристрою – це перегріта батарея. Її сильний перегрів буває в разі тривалого використання телефону. Якщо ви в цей час ним не користувалися, а його батарея нагріта, потрібно діяти без зволікання.

5. Телефон розряджається дуже швидко

Якщо максимальна ємність акумулятора в порядку, а телефон розряджається швидше звичайного, швидше за все, він використовується кимось без вашого відома.

Що робити, якщо телефон прослуховується?

Спосіб 1. Заводські налаштування

Щоб позбутися від прослуховування телефону зловмисниками, можна перезавантажити його до заводських налаштувань. З мобільного пристрою буде видалена вся інформація.

Спосіб 2. Встановлення антивірусної програми

Як правило, шахраї встановлюють найбільш шкідливе ПЗ, тому позбуватися від нього потрібно стандартними інструментами. Оскільки мова йде про мобільний пристрій, то на смартфонах на Android зручніше завантажити антивірусну програму, яка користується найбільшою популярністю і може забезпечити хорошу ступінь захисту.

Спосіб 3. Оператор мобільного зв’язку

Якщо користувач гарантовано впевнений в тому, що його пристрій прослуховується, то найкраще звернутися безпосередньо до оператора мобільного зв’язку або в авторизований сервісний центр. Фахівці допоможуть визначити наявність програмного забезпечення зловмисників та інших прослуховуючих пристроїв на телефоні. Також вони можуть проаналізувати, які підключення відбувалися з вашим телефоном.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button