Softnews

Як зрозуміти, що ваш Android-смартфон підчепив вірус і що робити в такому випадку

Телефони та планшети на базі Android – це дуже особисті пристрої. Тут може зберігатися величезна кількість ваших персональних даних: від приватних фотографій та інформації про місце проживання до паролів від соцмереж і даних банківських карт. Це свого роду цифрові будинку, і ми повинні бути так само пильні щодо можливих зломів і крадіжок, як і при охороні справжнього житла. У разі Android-пристроїв йдеться про те, щоб протистояти численним шкідливим програмам.


Завдяки своїй популярності операційна система Андроїд є частою мішенню для «цифрових» злочинців. І незважаючи на те, що розробники роблять ряд запобіжних заходів для захисту наших смартфонів, потрібного рівня анонімності особистих даних можна досягти за допомогою віртуальних сервісів (існують різні варіанти безкоштовних VPN), іноді шкідливі програми все ж доставляють користувачам Android масу неприємностей.

Хоча шкідливе ПЗ для Android може добре «ховатися» на пристрої і його досить складно помітити недосвідченому оку, існують кілька ознак і симптомів, що свідчать про його присутність. Розберемо 5 найбільш явних з них:

Ваш телефон самостійно набирає номера, про які ви не маєте ні найменшого поняття

Ви помітили незрозумілі вихідні дзвінки або відправлені SMS-повідомлення, зроблені або відправлені з Вашого телефону, про походження яких Ви не знаєте? Якщо ніхто більше не користується Вашим телефоном, то це може стати однією з найбільш явних причин вірусної інфекції. Більшість вірусів для мобільних пристроїв призначені для здійснення дзвінків і відправлення SMS-повідомлень із зараженого пристрою.

Батарейка розряджається швидше, ніж зазвичай

Більшість телефонів Android тепер мають досить серйозний резерв акумулятора. Деякі телефони в стані спокою і зовсім не потрібно заряджати протягом тижня після попередньої зарядки.

Якщо батарея вашого пристрою виснажується швидше, ніж зазвичай, навіть при повсякденному використанні, то можна прийняти цю ознаку як «позитивний тест» на зараження. Віруси і трояни постійно працюють у фоновому режимі, не видаючи своєї присутності, і це значно швидше садить батарею телефону.

Незрозуміле падіння продуктивності Андроїд-пристрою

Продуктивність мобільних гаджетів з плином часу і з урахуванням загальної кількості встановлених додатків, неминуче падає. А це означає, що будь-яке «пригальмовування» смартфона або планшета – це зовсім не гарантія того, що пристрій заражено.

Однак, якщо Ви тільки недавно зробили скидання налаштувань і відформатували пристрій, або ж низька продуктивність спостерігається на недавно купленому телефоні, то варто задатися питанням «а чи не вірус у цьому винен?».

Сторонні додатки постійно з’являються на екрані вашого телефону

Більшість мобільних вірусів запрограмовані на установку інших додатків (в основному шкідливих) на заражений пристрій. Це робиться для різних цілей, але в більшості випадків, головною метою хакерів є розкрадання ваших персональних даних.

Якщо в списку встановлених додатків ви помітили сторонні та підозрілі програми, які ви не знаєте, то існує висока ймовірність того, що ваш телефон заражений шкідливим програмним забезпеченням.

Перегрів пристрою

Це нормально, коли мобільний телефон перегрівається під час запуску ігор, перегляду HD-відео, зарядки акумулятора або безперервних дзвінків по вашим родичам, друзям або колегам. Але якщо температура вашого пристрій викликає підозру на протязі всього дня, то найбільш ймовірною причиною може бути вірусна інфекція.

Як уникнути зараження: загальні рекомендації

  • Ніколи не встановлюйте додатки з сторонніх магазинів або додатків. Довіряйте тільки офіційному джерелу – Google Play.
  • Не клікайте по спливаючих вікнах, що з’являються під час перегляду веб-сайтів. Натискання на них може переадресувати на шпигунський веб-сайт або завантажити вірус на телефон.
  • Не переходьте за посиланнями і не завантажуйте вкладення, отримані від небажаних або невідомих авторів електронних листів. Дотримуйтесь цієї практики навіть з повідомленнями, отриманими у вигляді SMS або через Viber, Telegram або WhatsApp.
  • Переконайтеся, що на вашому Android в налаштуваннях позначений прапорець “Невідомі джерела”. Це запобіжить встановленню на телефон сторонніх неофіційних додатків, що часто становлять загрозу безпеці.

android вірус

Що робити у разі зараження?

Якщо є обгрунтовані підозри, що у вашому смартфоні є вірус, його потрібно ліквідувати якомога швидше. В першу чергу, переведіть свій пристрій в режим польоту. Це призупинить дію шкідливих додатків, в тому числі, якщо вони отримують або відправляють дані будь-яким третім особам.

По-друге, перевірте останні встановлені на ваш Android програми. Якщо серед них є такі, які мають малу кількість завантажень в Google Play Store, низькі рейтинги і негативні відгуки від інших користувачів – можете сміливо їх видалити. Цілком можливо, що саме дані додатки і є джерелом зараження пристрою.

Багаторічна практика підказує, що кращим варіантом дій у разі зараження є установка перевіреного антивірусного рішення. За допомогою хорошого антивіруса, ви можете виконати перевірку телефону на наявність вірусів, троянів, руткітів і легко та швидко усунути загрозу.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button