Не можете купити PlayStation 5 або відеокарту? В цьому винна деталь, вартістю 1 $

Зараз на головній

Не секрет, що покупка PlayStation 5 і нових відеокарт від NVIDIA в даний час – це майже диво – якщо тільки вас приваблює перспектива серйозно переплатити спекулянтам за дефіцитний товар. Схоже, що ситуація зміниться не скоро, і одним з головних чинників дефіциту, за даними дослідження Bloomberg, стали маленькі і дуже дешеві компоненти.


Дефіцит консолей і відеокарт – знайшлися винуватці

Є багато причин тривалих проблем з наявністю новинок електроніки на полицях магазинів. Одна з основних – високий попит. Ці пристрої дуже затребувані, через що ті невеликі партії, що надходять у продаж, розбирають в найкоротші терміни. І якщо раніше компанії могли задовольняти вимоги ринку, зараз фабрики просто не встигають їх виготовляти через відсутність необхідних комплектуючих.

Як стверджує авторитетне видання Bloobmerg, одним з головних винуватців нинішнього виробничого авралу є відносно дешевий драйвер для екранів. Це невелика мікросхема, яка коштує всього 1 долар, але вона незамінна при виробництві консолей, моніторів і відеокарт нового покоління.

Мікросхеми виготовляються на 16-нм техпроцесу на перевантажених потужностях TSMC і United Microelectronics Corp. Президент провідної компанії розробника Himax Джордан Ву стверджує, що попит на драйвера зараз перевищує виробничі можливості заводів на 10-30%, і щоб ситуація стабілізувалася, повинно пройти не менше 3-4 кварталів.

Ще одна проблема – наростаючий дефіцит мікросхем управління живленням. Це такий же дешевий компонент, як і вищезгаданий драйвер екрану. За даними Bloomberg, ці типи деталей виробляються на застарілих виробничих лініях, власники яких пізно почали займатися їх модернізацією. Виробники чекали, що під час глобальної пандемії COVID-19 люди будуть економити гроші і купувати менше електроніки, а на практиці все виявилося навпаки.

Чи можна очікувати, що дефіцитні відеокарти і консолі стануть доступні в найближчому майбутньому? Напевно, ні – експерти прогнозують проблеми з їх виробництвом до середини 2022 року, хоча не виключено, що і довше. Також збільшення цін може торкнутися і інші категорії високотехнологічних товарів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

У Великобританії створили акумулятор для смартфону з використанням кукурудзяного крохмалю, цукрової тростини і цукрового буряка

Надрукований на 3D-принтері «вегетаріанський» акумулятор може забезпечити більш стійке живлення пристроїв, ніж його літій-іонний аналог. Крім того, така батарея...

Більше схожих статей