Hardnews

Як зробити кращим сигнал Wi-Fi не змінюючи роутер: вихід дуже простий

Нещодавно до мене звернулася сусідка:


– Не знаєш, що у мене з інтернетом. Став погано ловити в дальній кімнаті, хоча ось півроку тому все було нормально. Провайдер мені запропонував купити у них роутер, але грошей немає зайвих, може можна щось зробити?

Багато хто може подумати, що якщо Wi-Fi працював нормально, а потім раптом став барахлити – потрібно міняти роутер.

Однак, в більшості випадків роутер живе по 15-20 років, а то і більше, а причина в тому, що стало дуже багато пристроїв, які працюють на частоті роутера: у сусідів різні системи розумного будинку, перехожі проходять повз будинок з мобільниками – все це впливає на якість сигналу.

Звичайно, в такому випадку можна змінити застарілий 2.4 гігагерцовий роутер на сучасний 5 гігагерцовий, але якщо грошей немає, то є декілька порад.

Вибір місця розташування

Як правило, багатьом роутер встановлював майстер років 5 назад де-небудь в коридорі. Тоді перешкод не було і проблем не було.

Важливо вибрати місце, яке знаходиться по середині приміщення, щоб сигнал розходився рівномірно. Не варто ставити роутер в кутку кімнати і внизу. Краще, щоб він був практично під стелею.

Іноді бувають смішні ситуації, коли переміщення на один метр вирішує більшість проблем поганого сигналу.

Зміна каналу в роутері

В налаштуваннях будь-якого роутера (доступ туди зазначений на наклейці на корпусі) є можливість змінити канал. За замовчуванням, при включенні канал призначається автоматично.

Можна спробувати змінити його вручну – можливо зв’язок на якомусь з каналів буде краще. Також допомагає багаторазове перезавантаження роутера.

На жаль, описати різні роутери неможливо, тому для налаштування краще звернутися в пошуковик із запитом: «як змінити канал роутера в роутері <модель>».

Установка покращених антен

Деякі роутери підтримують довші антени. Тут потрібно звернутися до документації і дізнатися, чи є така можливість. Антена коштує 200 грн., а результат може перевершити всі очікування.

До речі, в інтернеті можна знайти непоганий спосіб посилення сигналу за допомогою антени з фольги. Ми поки не пробували.

Оновлення прошивки

В налаштуваннях є можливість оновити прошивку. Можливо розробники пристрою подбали про проблеми і щось придумали. Нам допомогло оновлення прошивки на старенькому роутері – він став працювати краще.

Подивіться кількість підключень

Одного разу, до нас звернулася знайома з проблемою поганого якості Wi-Fi. Здивуванню не було меж, подивившись в налаштуваннях роутера скільки клієнтів було підключено – виявляється, поруч з її будинком була страхова компанія, в якій були черги. Люди в черзі шукали відкриті точки і підключалися. Якщо ви виявите в налаштуваннях роутера чужі з’єднання, то швидше за все у вас роутер не захищений паролем.

Знову ж таки, для всіх роутерів не опишеш, тому тут вам необхідно також звернутися в пошуковик із запитом: «список клієнтів Wi-Fi на роутері <модель роутера>».

Back to top button