Звідки взялось правило 10000 кроків та скільки реально потрібно проходити, щоб бути здоровим

Зараз на головній

Навряд чи хтось буде сперечатися з тим, що фізична активність корисна для здоров’я. А її недолік, навпаки, згубно позначається на роботі організму. Однак рідко хто здатний точно сказати, скільки саме цієї активності потрібно.


На більшості популярних ресурсів фігурує чарівна цифра в 10 тисяч кроків, які лікарі рекомендують находжувати кожен день. Чи правда це і скільки кроків потрібно робити насправді, щоб не потрапити в групу ризику? Розповідаємо.

Звідки взялися 10 тисяч?

10 тисяч кроків – красиве і рівне число, на нього радять орієнтуватися більшість відкритих джерел. На аналогічний показник рівняються творці додатків для фітнес-трекерів. І легко повірити, що з’явилося воно не просто так, і що за цією цифрою стоять безліч досліджень від серйозних учених. Шкода вас засмучувати, але це не так. Орієнтир в 10 тисяч взявся, що називається, зі стелі.

Справа в тому, що перший крокомір винайшли японці і представили його прямо перед Олімпійськими іграми в Токіо ще в 1964-му році. Називався цей крокомір «Манпо-кей», що означало комбінацію 3-х слів: «ман» – 10 тисяч, «по» – крок, «кей» – лічильник. Крокомір став дуже популярним пристроєм і породив цілу плеяду послідовників. А число 10 тисяч міцно закріпилося в масовій культурі як орієнтир і загальноприйнятий стандарт.

Але якщо 10 тисяч – лише культурний феномен, обумовлений технічними особливостями колись випущеного приладу, то на який показник варто рівнятися насправді? На цей рахунок є відносно свіже дослідження від професора Гарвардської школи медицини Мін Лі. Вона зібрала контрольну групу з 16 тисяч жінок, які були старше 70-ти років. До кожної на кілька тижнів чіпляли крокомір, щоб зафіксувати рухову активність піддослідної.

Після цього жінок залишили в спокої, щоб повернутися до них через 4 роки і оцінити їх стан здоров’я. 504 випробовувані до перевірки не дожили, а середній показник тих, хто дожив, і відчував себе непогано, склав в середньому 5500 кроків щодня. Причому навіть невеликі відхилення від цього показника сильно позначалися на ймовірності смерті від різних причин. Так у тих, хто робив всього 2500 кроків в день було набагато більше шансів померти, ніж у тих, хто робив 6000.

Однак дослідникам вдалося виявити і верхню межу активності. «Чарівною» цифрою стали 7500 кроків в день – її перевищення ніяк не впливало на ймовірність смерті.

Безумовно, ніяким чистим експериментом тут не пахне. Хоча б тому, що не тільки низька фізична активність провокує захворювання, але і самі захворювання можуть цю активність знижувати. І в повній мірі встановити, хто і внаслідок чого отримав проблеми зі здоров’ям, важко. Однак, з огляду на те, що в контрольній групі було досить багато людей, 7500 – цілком реальний показник, на який можна рівнятися. Принаймні за ним стоїть щось більше, ніж кілька слів на популярних інтернет-ресурсах.

Як вимірювати пройдені кроки

Існує безліч сучасних пристроїв, здатних виконувати цю функцію. В першу чергу це фітнес-браслети – навіть найдешевші моделі відмінно справляються з роллю крокоміра. Наприклад, Xiaomi Mi Band 4, 5 або новітній Mi Band 6, браслети від Honor, Samsung і т.д.

Якщо покупка гаджета не входить у ваші плани, можна встановити на смартфон один зі спеціальних додатків з Google Play. Але враховуйте, що телефон буде видавати куди менш точні показники, і щоб вимірювання взагалі відбувалися, його доведеться завжди носити з собою в кишені. Тому придбання недорогого браслета або смарт-годинника, для тих, хто піклується про своє здоров’я, цілком виправдане рішення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8...

Більше схожих статей