Статті

Стало відомо, на якій відстані від мобільних вишок знаходитись безпечно

Здоров’я – мабуть найважливіше що у нас є. Всіма силами і будь-якими методами ми намагаємося захистити його і уберегти себе від шкідливого впливу. Чим більше навколо нас з’являється різних нових гаджетів і засобів зв’язку – тим більше підозр. Наука просто не встигає давати чіткі відповіді на питання про шкідливість того чи іншого пристрою.

Точно так і довкола мобільного зв’язку виникає багато чуток і припущень. Поява базової станції недалеко від місця роботи або будинку часто сприймають в штики. Давайте разом розберемося на якій відстані мобільна станція представляє небезпеку.

Для початку потрібно зрозуміти що таке радіохвилі, які випромінюються через антени базової станції.

Всі мобільні мережі як в нашій країні, так і за кордоном працюють на частоті від декількох сотень до декількох тисяч МГц. Електромагнітне випромінювання на таких частотах відноситься до неіонізуючого, тому безпосередньої шкоди на клітини живих організмів воно не робить.

З іншого боку спектру, за видимим світлом, знаходиться спектр іонізуючого випромінювання. Саме це випромінювання носить негативний характер і може призвести до розвитку раку.

Доведену небезпеку для живих організмів являє іонізуюче випромінювання, до якого радіохвилі мобільного зв’язку не належать

Численні дослідження впливу випромінювання мобільного зв’язку на організм людини не підтвердили наявність шкоди. Проте, вчені поки не винесли остаточного вердикту. Часу з тих пір як зв’язок набув широкого поширення пройшло занадто мало, щоб робити чіткі висновки.

Тому у всіх країнах є норми щодо допустимого випромінювання від станцій мобільного зв’язку. До слова сказати, в нашій країні вони одні з найжорсткіших у світі. Понад 100 країн застосовують у себе стандарти Міжнародного комітету із захисту від неіонізуючих випромінювань, які допускають в 100 разів сильніше випромінювання засобів зв’язку, ніж в Україні.

Проте навіть з такими жорсткими нормами для мобільних станцій є санітарна зона. Зазвичай вона становить кілька десятків метрів безпосередньо перед антеною мобільного зв’язку. Причому важливо розуміти, що панельні антени випромінюють сигнал не в усі підряд боки, а лише перед собою. Збоку, зверху, знизу, за антеною щільність випромінювання падає дуже швидко в міру віддалення від неї. Через це навіть жорсткі українські норми не заважають встановлювати антени зв’язку на житлових будинках.

Мобільна вишкаКрім того, будь-яка конкретна мобільна станція ще до виведення в ефір отримує санітарний паспорт з урахуванням встановленого обладнання, типу антен, висоти підвісу і навколишніх будівель. Видається він на підставі розрахунків, які враховують безпеку для людей.

Підсумуємо, що мобільна станція може становити небезпеку лише в декількох десятках метрів прямо перед антенами, хоча ця небезпека не доведена на науковому рівні. Норми по випромінюванню засобів зв’язку в нашій країні одні з найжорсткіших у світі. Будь-яка станція проходить перевірку їх дотримання ще до виведення в ефір.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button