Softnews

Як підготувати смартфон до продажу: що варто видалити по кілька разів?

Продаж старого смартфона дозволяє повернути до бюджету частину коштів, витрачених на покупку нового пристрою. Але перед тим, як продати гаджет, потрібно переконатися, що на ньому не залишилося особистих даних. Простого повернення до заводських налаштувань, на жаль, недостатньо. Розповідаємо, як зробити все правильно в Android-смартфоні та не залишити лазівок потенційним зловмисникам.

Порядок дій при видаленні даних зі смартфона на Android може відрізнятися в залежності від версії системи і надбудови, яку використовує виробник пристрою.

Але є кілька загальних правил.

1. Якщо в смартфоні є SD-карта , то її можна просто вийняти і використовувати з іншими пристроями. Якщо карта не знімається або ви вирішили продати її разом з гаджетом, відформатуйте її, попередньо скинувши дані на ПК. Для цього в налаштуваннях виберіть пункт «Очистити SD-карту» і натисніть однойменну кнопку. При необхідності введіть пароль, встановлений для карти пам’яті.

Краще взагалі не віддавати карту пам’яті разом зі смартфоном

Врахуйте, що після цього технічно підковані користувачі можуть все одно відновити ваші дані. Щоб цього уникнути, можна створити так звані шари даних: записати на SD-карту нові нешкідливі відомості (наприклад, картинки або відеофайли), стерти їх і відформатувати карту заново. Краще повторити цю процедуру два-три рази. Після цього ви можете бути впевнені, що новий власник відновить останній шар, а не ваші особисті дані.

2. Тепер прийшов час видалити інформацію безпосередньо зі смартфона. Перед цим переконайтеся, що ви скопіювали всі відомості в хмару і зможете відновити їх з синхронізованого облікового запису Google.

Для початку в налаштуваннях або в розділі «Безпека» видаляємо блокування екрану: найчастіше це «Екран блокування» – «Тип блокування» – «Ні». Майте на увазі, в смартфонах з оболонками інтерфейсу назви цих пунктів можуть відрізнятися.

3. Наступний крок – видалення облікового запису Google (якщо їх декілька – не забудьте видалити всі). В налаштуваннях знаходимо пункт «Облікові», вибираємо потрібний і видаляємо.

Також на пристроях різних виробників, швидше за все, доведеться видалити фірмовий обліковий запис.

4. Ще одним кроком має бути скидання до заводських налаштувань, але, на жаль, він не врятує вас від досвідченого хакера. Тому спочатку займемося шифруванням даних. Вибираємо в меню «Налаштування» – «Безпека» – «Шифрування» / «Зашифрувати дані». Смартфон підкаже вам подальші дії.

Процес шифрування може зайняти багато часу і сильно розрядити батарею – варто поставити пристрій на зарядку і терпляче чекати.

5. Після закінчення шифрування можна, нарешті, виконати скидання до заводських налаштувань: в залежності від моделі. це можуть бути пункти «Відновлення та скидання», «Стерти всі дані», «Скидання даних» та ін.

Після цього ваші дані стануть недоступними. Але якщо ви все ще хвилюєтеся, то можна створити шари даних так само, як на SD-карті. Після кількох процедур запису файлів і подальшого їх видалення, в ньому не залишиться слідів вашого перебування. Тепер смартфон можна сміливо продавати.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button