Статті

Гаряча тема: чому смартфон нагрівається при роботі

За замовчуванням робоча температура смартфона не повинна перевищувати 45 градусів. У всякому разі, так вважають в компанії Huawei. Якщо смартфон нагрівся сильніше, то користуватися ним буде дискомфортно.

Чому смартфон може занадто сильно нагріватися під час роботи? На температуру можуть впливати різні фактори. Ось п’ять причин, через які смартфон може обпалювати руки.

1. Використання “ненажерливих” додатків. Це може бути камера, додаток для відеозв’язку, вимоглива до ресурсів гра. Якщо корпус пристрою нагрівся занадто сильно, краще закрити програму і відкласти смартфон в сторону, знявши чохол – так він охолоне швидше.

Тільки не варто класти смартфон в холодильник або морозилку – там на його внутрішні частини може потрапити конденсат, а це загрожує дорогим ремонтом або виходом з ладу раніше терміну.

2. Занадто товстий чохол, що перешкоджає відведенню тепла, також впливає на температуру пристрою. Якщо зайве тепло не може вийти через передбачені виробником місця (наприклад, це може бути задня стінка), то йому доводиться шукати інші шляхи. В результаті може перегрітися матриця дисплея або інші вузли, що також вплине на довговічність роботи.

3. Якщо смартфон нагрівається і, можливо, занадто швидко розряджається навіть коли просто лежить на столі, це може бути обумовлено впливом шкідливих додатків. У цьому випадку має сенс просканувати смартфон за допомогою антивірусу, але такий метод не діє завжди. У багатьох випадках допомагає збереження важливих даних і повне скидання до заводських налаштувань.

4. Крім вірусів, викликати підвищений розряд акумулятора можуть сервіси, що працюють у фоновому режимі. Це можуть бути різні “очисники пам’яті”, “монітори батареї” і навіть антивіруси. Тим, хто не встановлює додатки в обхід Google Play, користуватися антивірусами ні до чого (хіба що тільки перевіреними додатками проти фішингу, тобто попереджають про підроблені сайтах в Мережі). А менеджери пам’яті і “економщики батареї” в більшості своїй абсолютно марні. Має сенс вивчити список програм і позбутися від підозрілих і давно не використовуваних програм.
5. А ось нагрів при зарядці – абсолютно нормальне явище, якого боятися не треба. Однак експерти не рекомендують одночасно заряджати апарат і запускати ресурсомісткі програми на кшталт тривимірних ігор-стрілялок або гонок. При такому сценарії акумулятор, по-перше, буде грітися ще сильніше, а по-друге, тепла додасть процесор. Все це не кращим чином впливає на термін роботи девайса. Наприклад, акумулятор в такому режимі змушений заряджатися та розряджатися одночасно – це призводить до його передчасного зносу. Ну і тривалий перегрів, як говорилося вище, аж ніяк не корисний.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button