Чим дивує геніальний Білл Гейтс: 5G-чіпування, боротьба з ураганами та унітаз без води

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Хто такий Білл Гейтс, знає практично кожен. Комусь він відомий як творець однієї з найвпливовіших компаній в світі по виробництву програмного забезпечення Microsoft. Інші його знають як засновника благодійного фонду Bill & Melinda Gates Foundation, треті бачили його в списку найбагатших людей за версією Forbes.


У 2020 році в зв’язку з початком пандемії коронавірусу, для деяких Білл Гейтс став втіленням зла – героєм ряду теорій змови, серед яких і чіпізація, і скорочення чисельності населення, і створення самого коронавірусу (щоб потім заробити на вакцині).

Теорії змови з’явилися не на порожньому місці: їх почали активно поширювати після того, як фонд Bill & Melinda Gates Foundation проспонсорував розробку вакцини проти Covid-19 і подальшу вакцинацію. У торішньому інтерв’ю BBC Білл Гейтс розповів, що його турбують подібні конспірологічні теорії, але тільки через розпалювання ними ворожнечі між людьми.

Розповімо не про фантазії прихильників різноманітних теорій змови, а про досить цікаві ідеї, які колись хотів або вже втілив в життя американський підприємець.

Антимоскітний лазер

Що ви знаєте про малярію? Навряд чи багато, оскільки в розвинених країнах, в тому числі і в Україні, це інфекційне захворювання зустрічається вкрай рідко. У той же час в країнах, що розвиваються, особливо в численних районах Африки, проблема малярії стоїть досить гостро.

Переносником цієї хвороби є самки комарів, а тому в 2007 році фонд Bill & Melinda Gates запропонував цікаву ідею – відстріл комах за допомогою синього лазера, подібного до того, що застосовується в роботі Blu-ray приводів.

Насправді ідею із застосуванням лазера запропонувала компанія Intellectual Ventures LLC, яку фонд Білла Гейтса попросив допомогти в боротьбі з малярією. Ідея була не нова, оскільки її придумали ще в 1980-х роках, коли спостерігалося сильне зростання захворюваності. У підсумку прототип лазера все ж був створений, а назвали його Photonic Fence.

Пристрій вийшов досить ефективним, свого роду комарина ППО, що відстежує комах за допомогою найпростіших світлодіодів червоного кольору і фотодатчиків. При виявленні об’єкта в роботу включався синій лазер, що знищує ціль.

Компоненти для виготовлення системи з датчиками і лазером тривалий час продавалися на eBay. Спорудити подібний захист можна і самому з підручних засобів і деякої кількості електроніки. Хоча прототип комариного ППО показав високу ефективність і надійність, його творці не врахували кілька моментів.

По-перше, для найбідніших країн Африки 50 доларів за одну секцію – це солідна сума. По-друге, в тих же регіонах плачевна ситуація з електроенергією, а вірніше немає її надійних джерел.

Найбільш економічний і екологічний туалет

У 2011 році фонд Білла Гейтса виділив гроші на створення прототипу нового покоління туалету для країн, що розвиваються. У 2013 році був виділений ще один грант на проектування туалету для неблагополучних районів Індії. Головною вимогою до створюваного пристрою була можливість роботи в місцях, які не мають централізованого водопостачання, електрифікації та каналізації.

Додатково від туалету була потрібна переробка відходів, бажано в енергію або придатну для використання воду. Максимальна вартість обслуговування пристрою розраховувалася з 5 центів за одне використання.

Призерам конкурсу пообіцяли чималі грошові винагороди, а саме: 100 тисяч доларів за 1-е місце і 5 млн доларів на запуск проекту. У підсумку перемогу здобули хлопці з Каліфорнійського технологічного інституту, які придумали туалет, що перетворює відходи у водень.

У 2018 році проект знайшов своє продовження в Китаї, де Білл Гейтс презентував нове диво інженерної думки – унітаз нового покоління, що також не вимагає підключення до каналізації і джерела води. Фішкою пристрою стала сепарація твердих і рідких нечистот з подальшою переробкою їх в хімічні добрива.

Повелитель природи, або боротьба з ураганами

Урагани – вельми серйозна проблема для США, що виливається в колосальні фінансові збитки і людські жертви. Останній найбільший ураган «Катріна» в 2005 році завдав шкоди, що дорівнювала 81 мільярду доларів США, а також забрав понад 1800 людських життів.

Тому в 2009 році Білл Гейтс спільно з групою вчених отримав три патенти на створення технології, спрямованої на попередження утворення великих ураганів, подібних «Катрін».

Головна ідея полягала в охолодженні океанічних вод на шляху руху урагану. Технічно рішення виглядало приблизно так: баржі за допомогою потужних насосів повинні були перекачувати теплу воду з поверхні океану на глибину, а холодну воду з глибин піднімати нагору. З огляду на те, що саме тепла вода є рушійною силою урагану, охолодження вод, в теорії, сприяло б зниженню активності смерчів і згубних наслідків.

Задумка, здавалося б, була відмінною, але світові експерти в галузі метеорології забракували проект. В першу чергу через його реальну неефективність, зарахувавши його до сфери фантастики. Експерти відзначили, що творці проекту явно прорахувалися в розрахунках, недооцінивши масштаби, а саме: необхідні об’єми перекачування води хоча б для якогось значимого охолодження океанічних вод.

Також метеорологи вказали на той факт, що теплі ділянки океану є лише одним з численних факторів, що підживлюють зростання і силу ураганів.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Киевстар разрешил “безлимитно” следить за другими абонентами

Начиная со следующей недели, Киевстар улучшит свою популярную услугу, которая позволяет вам следить за абонентами, за которых вы переживаете,...

Більше схожих статей