Інші оператори

Найпопулярніший провайдер підніме ціни на інтернет для українців

«Укртелеком», найпопулярніший в нашій країні провайдер інтернету, підвищить ціни на свої послуги. Причини цього не залежать від самого оператора: вони пов’язані із збільшеною вартістю енергоносіїв, матеріальних ресурсів, палива та інших необхідних речей.


Наскільки зросте ціна?

Прес-служба провайдера повідомляє, що розмір абонентської плати для більшості абонентів зросте в середньому на тридцять-п’ятдесят гривень на місяць з урахуванням ПДВ. При цьому «Укртелеком» робить все можливе, щоб тарифи залишалися одночасно економічно обгрунтованими і доступними для найширших верств населення. У порівнянні з платою за комунальні послуги або вартістю проїзду в київському громадському транспорті такі розцінки і справді невисокі.

За статистикою, на даний момент послуги доступу в Інтернет від «Укртелеком» доступні майже в трьох з половиною тисячях населених пунктів по всій території нашої країни. Вартість такої послуги за різними технологіями, в тому числі xDSL або FTTx залежить багато в чому від локації, а також від швидкості. Так, за інтернет на швидкості до п’ятдесяти мегабіт в секунду доведеться заплатити сто п’ятдесят гривень, а за двісті мегабіт – вже двісті. Є пропозиції і по одному гігабіту в секунду.

При цьому зростає кількість абонентів оптичного інтернету. Так, тільки за минулий рік вона збільшилася вдвічі, і на даний момент становить майже сто сімдесят тисяч. Близько шістдесяти відсотків нових підключень – саме оптичні. Кількість же тих, хто користується інтернетом по звичному ще з нульових «мідному» кабелю, навпаки, скорочується. Все більше абонентів переходять на оптичну мережу або йдуть до конкурентів, які її пропонують, якщо така мережа від «Укртелеком» поки що недоступна в їх регіоні. Негативно впливають на «мідний» інтернет також і почастішалі випадки крадіжок кабелю.

Серйозною проблемою ринку інтернет-послуг в нашій країні є «сірі» оператори, які ухиляються від частини податків. Робиться це дуже «елегантним» способом: реєструються десятки фізичних осіб-підприємців (ФОП), що надають послуги підключення до світової мережі в одному невеликому містечку або районі, при цьому фактично вони функціонують як великий бізнес рівня області. Це створює умови нечесної конкуренції, і можливо, з такими «мережевими» операторами боротимуться в подальшому.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button