Бізнес та акції

Українців попередили про подорожчання інтернету: буде кілька “стрибків”

Директор інтернет-провайдера «Паутина.Net» Олександр Арутюнян попередив українців в своєму інтерв’ю про можливе зростання цін на фіксований інтернет в цьому році. Він вважає, що ціни піднімуться в третьому кварталі приблизно на сім-десять відсотків, не більше. Проте, інші експерти не такі оптимістичні, як Арутюнян. Вони стверджують: ціна може піднятися набагато сильніше, причому в кілька стрибків.

Поетапне подорожчання

Максим Тульєв, керівник провайдера NetAssist і член Інтернет-асоціації (ІнАУ) вважає, що ціна інтернету підніметься в тому числі в зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, тому що зарплата персоналу в тому числі входить у вартість послуги домашнього інтернету. У той же час на ринку інтернет-провайдерів не так устоялися монополії, як в інших сферах української економіки, тому підвищувати ціни різко – конкурентно невигідне. Тульєв також вважає, що в нинішньому році можна очікувати двох-трьох підйомів цін приблизно на двадцять-тридцять гривень.

На даний момент в нашій країні домашній інтернет – один з найдешевших в світі, тому вважається, що підняття цін не дуже сильно вдарить по українцях. Проте, завжди є приблизно п’ять відсотків українців, які періодично переключаються між операторами.

Схожу точку зору висловлює й інший фахівець – медіаексперт Олександр Глущенко. Він також додає, що найсильніше подорожчання буде відчутно для приватного сектора. Справа в тому, що енергетики обчислюють вартість опор за спеціальною формулою, в яку входить в тому числі і мінімальна зарплата. Чим вище вартість опор, тим більше платити потрібно в обленерго. І якщо в великому місті можна провести інтернет-кабель від однієї опори в багатоквартирний будинок, де живуть сотні людей, то в маленькому містечку чи селі – тільки в один-два будинки, в кожному з яких живе по родині. На даний момент можна очікувати зростання ціни за інтернет в приватному секторі до двохсот сімдесяти гривень в місяць і вище.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button