Статті

Що робити коли знайшли чужу, або втратили власну банківську карту

Вчора вранці на зупинці громадського транспорту виявив досить цікаву знахідку. Це була чужа банківська карта, а саме, карта Ощад. Дивлюся і думаю, а що ж робити Багато разів читав, що зазвичай рекомендують при таких ситуаціях, а в цей момент розгубився і задумався.

Автобуса поки не було і через кілька хвилин я прийняв рішення, але про це розповім трохи пізніше, в кінці статті.

Давайте розглянемо, що потрібно робити в таких ситуаціях:

Що може бути якщо втратити банківську карту?

На жаль, в такій ситуації недобросовісні люди можуть підібрати цю карту і отримати її дані, такі як номер, термін дії та CVV-код.

За цими даними карти, ми зазвичай робимо покупки в інтернеті, таким чином зловмисник може оплатити картою якісь покупки.

Однак, зараз багато банків надсилають підтвердження покупки за номером телефону, тому скористатися втраченою картою навряд вийде.

Втраченою картою можуть розплатитися кілька разів в магазинах здійснюючи дрібні покупки, оскільки пінкод не потрібен для таких операцій.

Далі, таку карту просто викинуть в найближчий смітник.

Що робити якщо ви втратили банківську карту в громадському місці?

За великим рахунком, потрібно зробити тільки одну першочергову дію.

Ні, не потрібно витрачати час і йти шукати втрачену карту, потрібно відразу ж зателефонувати на гарячу лінію вашого банку або прийти а найближче відділення і заблокувати карту.

Тоді вашою карткою точно ніхто не зможе скористатися, в банку вам її перевипустять, оскільки дані карти вже могли потрапити комусь окрім вас.

банковская карта

Що робити якщо ви знайшли банківську карту в громадському місці?

По-перше, ні в якому разі не потрібно намагатися перевірити баланс картки в банкоматі або тим більше, намагатися нею скористатися.

Це між іншим карається кримінальним покаранням, порушує закон, та й просто це безсовісно.

У будь-якому випадку, такі дії зазвичай легко ідентифікують за допомогою зроблених покупок і камер відеоспостереження.

Також не потрібно нести таку банківську карту додому, фотографувати її та виставляти в соціальній мережі з підписом подібним до цього: «Хто втратив карту?! Поверну за шоколадку».

Дані карти вже потрапили в руки людини, яка не має права про них знати, таку карту все одно потрібно блокувати і перевипускати.

По-друге, якщо відділення банку від вас далеко, то можна знищити таку карту розрізавши на дрібні шматочки або зламавши на дрібні частини, щоб зловмисники не могли скористатися такою картою.

По-третє, найкраще віднести таку «знахідку» в банк, який є власником карти, вони відразу ж заблокують карту і сповістять клієнта про те, що його карта була принесена в банк і заблокована.

Також непоганим рішенням буде взагалі не чіпати чужу карту, навіть якщо ви хочете допомогти. З великою ймовірністю карта вже заблокована, а ви можете знайти тільки додаткові проблеми маючи в руках чужу річ.

Підсумок

Яке я прийняв рішення? Дуже просте. Буквально в 100 метрах від зупинки розташовувався офіс Ощадбанку, я відніс карту туди.

Підійшов до менеджера і сказав, що знайшов банківську карту на зупинці. Співробітниця банку забрала у мене карту і сказала, що від мене більше нічого не потрібно, подякувала. Вона повідомила, що зараз заблокує картку і клієнтові потрібно буде її перевипустити.

Не втрачайте банківські карти, будьте акуратнішими!


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button