Бізнес та акції

Українці платитимуть свої податки через додаток «Дія»

Як нещодавно повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр цифрової трансформації України, незабаром українці отримають можливість платити свої податки через додаток «Дія».


Коли очікувати нововведення?

Незабаром очікується, що фізичні особи-підприємці (ФОП), які працюють за спрощеною системою оподаткування, зможуть платити податки онлайн – або через мобільний додаток «Дія», або ж за допомогою інтернет-порталу. На думку Федорова, це є першим кроком до більш грандіозної мети – переведення на даний спосіб сплати податків всіх людей, які їх платять.

За його словами, з часом «Дія» матиме всі можливості, які для цього необхідні, включаючи, наприклад, роботу з касовими апаратами. Проте, будь-які конкретні терміни він назвати не може.

Як це буде виглядати? Очікується, що система буде працювати за принципом податкового онлайн-кабінету, але з цілим рядом поліпшень, які будуть забезпечені реинжинирингом всіх без винятку процесів.

Також минулого тижня було повідомлено про те, що буде запущена послуга автоматичної реєстрації фізичних осіб-підприємців прямо на порталі «Дія». Саме тоді вперше заговорили і про можливість сплати податків.

Робота системи буде дуже простою – всього лише в кілька кліків, так як система все буде розуміти в автоматичному режимі. Ви або вводите суму, або ж вона буде автоматично «підтягуватися» з банківських систем. Надалі від вас буде потрібно тільки оплатити прив’язаною банківською карткою, або ж через Apple Pay або Google Pay. Таким чином, декларація виявиться в податковій вже після чотирьох кліків.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button