Hardnews

Зняли все і загнали в мінус: крадіжка коштів через Monobank

Банк ПУМБ, що належить Ринату Ахметову, виплачує гроші клієнтам, які постраждали від злому системи безпеки фінустанови і позбулися грошей. Шахраїв, які ці кошти викрали, переоформивши карти ПУМБ на «Монобанк» і вивівши готівку, поки не знайшли.

Почалося все 18 березня, коли ночами у користувачів ПУМБ стали пропадати гроші з карток. Злочинці діяли пізно вночі, з 2 до 4 ранку. Найчастіше до рахунків користувачів підключалися карти «Монобанку», після чого невеликими партіями переводилися гроші, поки рахунок не спорожніє (включаючи овердрафт). В якості ідентифікатора використовувалися TouchID і FaceID, злочинці знали все – номери телефонів, CVV-коди, паролі. СМС-повідомлення, які потрібні для підтвердження операції, якщо клієнт застосовує TouchID і FaceID, на телефони не приходять. Користувачам діставалися лише повідомленнями про зняття коштів, проте, так як справа проходило вночі, більшість спали і не намагалися заблокувати карту. Одержувачів ідентифікувати не вдавалося, проте в призначенні платежів часто зустрічався пункт MONODirect Kyiv UA.

Зрозуміло, що обкрадені клієнти почали звертатися в ПУМБ, звинувачуючи банк у втраті даних, так як ніхто настільки серйозних відомостей про себе шахраям не передавав. Більш того – безліч людей навіть не використовували TouchID і FaceID, однак ці функції були підключені до аккаунту і використовувалися шахраями. Керівництво ПУМБ все заперечувало, надаючи угоду користувача і характер зняття, заявляючи, що вводилися реальні дані і в таких випадках гроші не повертаються. Піднялася буря, безліч людей почали залишати заяви в поліції, піднімати шум в соціальних мережах. В результаті ПУМБ став на бік постраждалих, пообіцявши компенсувати втрати своїх клієнтів, виплачуючи до 16 000 гривень кожному.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button