Без рубрики

Яку інформацію не варто шукати в Google: за вами можуть стежити спецслужби і провайдер

Гадаємо, всім це більш-менш відомо. Але ваш провайдер може знати про вас більше, ніж ви думаєте. Зараз ми з’ясуємо, що саме він знає про, куди може зливати інформацію, а також які слова не варто вводити в пошуковий рядок.


Хто такий провайдер. У двох словах – це оператор, який надає вам послуги підключення до інтернету, і це всім зрозуміло.

Що може знати про вас провайдер?

Провайдер знає сайти, на які ви заходили. Проте, технічно правильно буде сказати не сайти, а їх IP адреси. Збираються логи по кожному абоненту.

Все що ви вводили в пошуку і ваші переходи в пошукових системах також зберігаються в логах.

Є один момент. На сьогоднішній день є сайти, які підтримують безпечне шифрування “https” і які не підтримують – “http”. Так от, всі дії, які ви виконуєте на незашифрованому сайті “http” будуть обчислені провайдером (посилання, пошукові запити і т.д.). На зашифрованому сайті ці дії будуть зашифровані для провайдера.

В цілому, провайдеру не цікаво, куди ви заходите, що робите і що качаєте. Але в деяких країнах є закони, яких провайдер зобов’язаний дотримуватися. Інколи пошукові запити користувачів зберігаються протягом 30 днів, і протягом півроку всі IP адреси, на які заходили абоненти.

Що стосується пошукових запитів. В принципі за логікою зрозуміло, що небажано шукати в інтернеті (все що пов’язано з тероризмом або екстремізмом, зброю і вибухові речовини, наркотичні речовини і т.д).

Але це очевидні запити. Бувають такі неочевидні запити, після яких за користувачем може початися стеження. Тобто провайдер автоматично передає дані до відповідного відділу, і там більш детально вивчається історія відвідувань даного користувача.

Тому для уникнення таких неочевидних запитів, рекомендується не вводити сумнівні запити в пошуковій системі і на незашифрованих сайтах “http”.

Чи бачить провайдер наші торенти

Якщо ви завантажили торент файл із незахищеного сайту “http”, то провайдер буде точно знати що ви завантажили торент файл з певною назвою.

Чи бачить провайдер конкретно процес завантаження торента в клієнті? Так, бачить. Йому відомі IP адреси, з яких йде завантаження і назва торент трекера. Так само провайдер бачить і роздачу торента від вас.

Знову ж, сам провайдер не цікавитиметься цими даними, але ось закони різних країн можуть давати обмеження. Наприклад, якщо в Україні, як правило, покарання за торент не передбачено, то в США за цим стежать строго, і в разі скачування піратського контенту вам прийде повідомлення.

VPN Windows 10
VPN Windows 10

Як захистити себе від тотального стеження

  1. Використовуємо VPN. І не той, що для браузера, а для Windows в цілому. Для цього є окремі VPN клієнти, або через стандартні налаштування Windows. Краще використовувати платні VPN, вони працюють стабільніше і в них прийнятна швидкість.
  2. Браузерний торент. Для торентів можна використовувати браузерну версію клієнта. Вона використовує додаткове браузерне шифрування “https”, і тому інформація про ваші завантаження буде недоступна провайдеру.
  3. Тор браузер. Найбільш анонімний браузер. Використовувати його в повсякденному житті не зовсім зручно, але для перевірки будь-яких речей підійде відмінно.

Чи рятує режим інкогніто в браузері від стеження провайдером? Ні не захищає, цей режим просто не зберігає історію відвідувань браузера, для провайдера буде доступна вся та сама інформація, що і в звичайному режимі.

Якщо ви думаєте що “кому я потрібен” – ви помиляєтеся. Певні ваші дії можуть викликати підвищений інтерес до вас з боку спецслужб.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button