Hardnews

Чому не можна забирати зайві гроші, які може видати «щедрий» банкомат

У банкоматів, як у будь-якої іншої техніки, трапляються збої. Вони можуть проковтнути вашу картку і не віддати, або видати грошей менше, ніж потрібно. Але іноді трапляється й зворотне – грошова машина нарахує більше купюр, ніж ви запитували. Незважаючи на закономірне бажання вчинити за принципом «що впало, то нічиє», привласнювати чужі кошти ми вам не радимо. Ось чому не можна залишати собі зайві гроші, які може випадково видати банкомат.

Не привласнив, а вкрав

Отже, ви біля банкомату, який зробив несподіваний подарунок – видав зайвих грошей. При цьому мобільний банк сповіщає, що суму вам відрахували потрібну. Та й, подивившись на чек, ви переконуєтеся, що і там все рівно. Ну а якщо по факту все сходиться, то чому б не привласнити гроші собі?

Перш ніж зробити таку помилку, радимо подумати ось над чим. Ви коли-небудь бачили, щоб банк давав кому-небудь гроші просто так і не отримував нічого натомість? Навряд чи. Тому будьте впевнені, що фінансова організація співвідношення ціни і якості обов’язково не дорахується, навіть якщо це всього-на-всього кілька сотень гривень.

І встановити, де саме були видані зайві купюри, не складе труднощів. Адже кожній грошовій операції банкомат привласнює номер, також фіксується ID-номер карти, з якої ця операція проводилася. Це не кажучи вже про те, що на банкоматі встановлено відразу кілька камер, що знімають клієнтів у всій красі. Після інкасації у банку протягом 10 хвилин буде повна інформація про те, куди пішли гроші видані помилково.

Банкомат

Далі події розвиватимуться в залежності від супутніх обставин. Якщо ви клієнт цього банку, то гроші з вашого рахунку можуть списати автоматично. Якщо ні, то співробітники фінансової організації зв’яжуться з вами і попросять повернути те, що ви забрали.

Можна грати дурника і робити вигляд, що ні про які гроші ви нічого не знаєте і повертати не маєте наміру. Тоді банк звернеться до суду і легко виграє процес. Адже на його боці всі докази, а той факт, що в збої банкомату ви не винні, нікого хвилювати не буде. Більш того, за час користування чужими грошима вам нарахують відсотки. Ви отримаєте зіпсовану кредитну історію і платити в результаті будете більше, ніж отримали від банкомату.  

Коли проблеми вам не потрібні 

Якщо вам не потрібні проблеми з блокуванням карт і службою судових приставів, які вибивають борги, то привласнювати чужі гроші не потрібно. Перерахуйте купюри на місці, зафіксуйте це перед камерою банкомату, а потім разом з чеком топайте найближчим банківське відділення.

Там, швидше за все, доведеться написати невелику заяву з викладом всіх подробиць. Після чого зайві гроші у вас повинні забрати. І в цьому випадку вам краще попросити документ, що підтверджує той факт, що ви все повернули в повному обсязі. Просто щоб підстрахуватися на випадок подальших неприємностей.  


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button