Статті

Режим Інкогніто в браузерах: насправді ви зовсім не анонімні

Сьогодні великий брат стежить за нами за допомогою наших же гаджетів. Так чи інакше він бачить все, що ми робимо в інтернеті. Однак, режим Інкогніто здатний дати деяку приватність в мережі, але панацеєю він не є. Розповімо докладно чому так.

Отже, в режимі Інкогніто ваш браузер …

  • Не веде запис історії переглядів
  • Не зберігає пошукові запити
  • Не зберігає файли cookie
  • Не записує нові паролі
  • Не зберігає тимчасові файли і кеш вміст сайтів
  • Не записує дані в формах на сайтах

Часто користувачі думають, що крім них ніхто не знає про те, які сайти були відвідані і який контент переглянутий. І це велика помилка. Справа в тому, що ваш інтернет провайдер, адмін на роботі або власник Wi-Fi точки до якої ви підключилися, прекрасно ідентифікують вас і бачать всі ваші дії в мережі. Адже IP-адреса, з якої ви заходите в інтернет, залишається незмінною.

“Про ваших дії прекрасно інформовані і сайти які ви відвідуєте”

Хоч в цьому режимі браузер не зберігає файли cookie, проте сайт прекрасно дізнається вас за індивідуальним відбитком браузера.

Для чого ж тоді потрібен цей режим? Головне його застосування – це приховування своїх дій в мережі від тих, з ким ви ділите один комп’ютер (батьки, дружина / чоловік, діти і так далі). Коли ви закриєте браузер, ні історія відвідувань, ні дані не будуть доступні іншим користувачам. Інформація про викачаних файлах також буде недоступна, але самі файли на комп’ютері, звичайно, залишаться. Інформація, яку ви вбиваєте в поля різних форм на сайтах, а також логіни і паролі, які ви використовуєте в цьому режимі браузер не запам’ятає, також не працюватиме автопідстановка.

режим інкогніто

Режим Інкогніто зручний, якщо вам потрібно увійти на якийсь сервіс, не авторизуючись на ньому (або з авторизацією під іншим логіном). Якщо через звичайне вікно авторизація може спрацьовувати автоматично, конфіденційний режим допоможе цього уникнути.

Анонімність набагато краще забезпечують VPN-сервіси, які пропускають весь трафік через свої сервера з заміною вашої IP-адреси. Такі сервіси є як платні, так і безкоштовні – останні набагато популярніше, хоча не так безпечні для користувачів з точки зору передачі конфіденційних даних.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button