Softnews

Про ці корисні функції смартфонів на iOS і Android ви могли і не знати

Велика частина власників смартфонів використовує їх для дзвінків, листування в соціальних мережах, селфі і серфінгу в інтернеті. Але в дійсності, телефони на базі iOS і Android мають безліч корисних функцій, про які більшість людей просто не знають. У цій статті буде розкрита лише невелика частина всіх здібностей сучасного гаджета.

Набрати повідомлення голосом

Більшість знає, що таке голосове повідомлення і як його створити. Комусь таке листування припало до душі, але є і явні противники. Так ось для них є відмінна альтернатива – це набір повідомлення голосом. Тобто людина говорить, а телефон «пише». Така функція працює як при відправці звичайних смс-повідомлень, так і для листування в соц.мережах, месендерах, поштою. Необхідно на клавіатурі знайти значок мікрофона, затиснути його і надиктувати послання. Функція доступна як на Android, так і iOS.

Побачити час до повної зарядки

Дана можливість доступна тільки телефонам на базі Android. На екрані телефону видно який відсоток заряду гаджета, але ще в гаджеті можна побачити, скільки часу залишилося до повної зарядки смартфона. Особливо така функція стане в нагоді тим, хто постійно поспішає і має дефіцит часу. А ось для iPhone опція не доступна.

Авторозблокування телефону

До речі і ця функція доступна лише тим, у кого Android-телефони. З допомогою авторозблокування можна заощадити свій час. Тут не потрібні ні пін-коди, ні рухи по екрану пальцями. Використовувати таку можливість слід тільки в тих місцях, де, на вашу думку безпечно (будинки, у батьків / друзів). До речі функція так і називається «безпечне місце». При включенні її та встановлення таких місць, телефон сам, потрапляючи в цю зону, буде відключати блокування. У гаджеті слід знайти Smart Lock («Безпека і місце розташування») для активації даної функції.

Знизити випромінювання синього кольору

Як відомо, синій колір випромінюють майже всі гаджети – планшети, ноутбуки, смартфони, але вчені давно вже б’ють на сполох з цього приводу. Вони довели, що синій колір порушує режим сну, знижує вироблення гормону сну, підвищує ризик розвитку ожиріння та інших небезпечних захворювань. Саме тому важливо мінімізувати його. Для телефонів на базі Android слід встановити додаток Twilight або Blue Light. А для власників продукції Apple така можливість вже розроблена виробником, необхідно включити режим Night Shift (зайти в «Налаштування», потім в «Екран і яскравість»).

Зробити знімок екрана долонею

Така можливість доступна не всім смартфонам, але ось у Samsung серії Galaxy S, Galaxy Note вона є. Слід ребром долоні провести по екрану вліво / вправо, але так щоб долоня торкнулася екрану. Далі треба просто перейти в галерею або «Мої файли» і переконатися, що знімок зроблений. До речі, скріни екрану зберігаються в папці Pictures / Screenshots.

Струснути смартфон, щоб скасувати дію

За допомогою простого струшування телефону можна скасувати будь-яка дію. Правда, функція доступна тільки телефонам на системі iOS. Наприклад, можна виправити, таким чином, помилку в повідомленні або відновити випадково видалений текст.

Економія трафіку в Chrome

Браузер Chrome встановлений майже на будь-якому смартфоні на базі Android. У ньому є функція економії трафіку і прискорення завантаження сайтів. Для цього слід на сайті натиснути кнопку меню і в налаштуваннях вибрати пункт «Економія трафіку». В середньому економія становить до 20%.

Практичне використання датчиків

Більшість користувачів знають, що смартфони нашпиговані різноманітними датчиками, які можна використовувати:

  • Акселерометр – може бути використаний як сейсмограф,
  • Вбудований мікрофон може визначити рівень шуму в децибелах,
  • Вбудований цифровий компас добре реагує на магнітне поле, а значить, телефон можна використовувати для пошуку проводки в стінах,
  • Датчик освітленості може вирахувати світловий потік в люксах.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button