Обережно шахраї: з яких номерів не варто брати слухавку

Треба прочитати

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останнім часом кількість жертв телефонного шахрайства зросла майже вдвічі. Часто списування грошей або витік даних відбувається саме під час розмови зі зловмисниками, тому експерти не радять відповідати на дзвінки з підозрілих номерів. Фахівці з безпеки розповіли, як розпізнати телефонних шахраїв.


Номери, схожі на телефони банків

Шахраї часто телефонують з номерів, які схожі на контактні телефони банків. Іноді зловмисники підміняють їх за допомогою спеціальних пристроїв. Наприклад, +380-56 код Дніпра, часто шахраї, номери яких починаються саме таким кодом, телефонують і називають себе працівниками найбільшого банку України. Його офіційний номер телефону теж починається на +380-56. Довірливі громадяни бачать код, який підсвідомо асоціюється з цифрами на які починається номер банку (це, не про підміну, а про асоціацію).

Сьогодні багато операторів розробляють спеціальну систему захисту від підміни номера. Планується вичислювати подібні телефони і повідомляти абонентів про підозрілий дзвінок прямо під час виклику або зовсім блокувати його.

Злочинні угрупування викуповують телефонні номери, які на 1-2 цифри відрізняються від банківських. При цьому існує можливість вичислити зловмисників, оскільки постраждалі викладають телефони злочинців в інтернет.

Київські номери

За даними статистики, 80% підозрілих дзвінків починаються з київського коду +38 (044). Експерти пов’язують це з тим, що такий набір цифр викликає у жертв менше підозр, оскільки саме в Києві знаходяться офіси великих компаній, нібито від імені яких можуть дзвонити самозванці.

Номери платних послуг

Фахівці з безпеки не рекомендують брати трубку, якщо вам телефонують з популярної комбінації 8-800. Найчастіше це телефони платних послуг, гроші можуть знімати відразу після прийняття виклику.

Іноді з них дзвонять продавці, нав’язують товари або послуги.

Буває, що дзвінок раптово зривається – так злочинці намагаються змусити абонентів передзвонити, після чого будуть зняті гроші з рахунку.

Таким чином шахраї продзвонюють потенційних жертв, визначаючи активність. Після обдзвону звичайно йде більш нав’язлива атака бандитів. Помічено, що спочатку надходять смс з проханням перерахувати гроші або перейти за певним посиланням.

Номери з кодами інших держав

Номери з кодами інших держав теж часто зустрічаються, шахраї зазвичай представляються фахівцями по роботі з іноземними клієнтами та рахунками.

Одна з найпопулярніших схем: абоненту повідомляють, що він отримав перевід з-за кордону, зловмисники вимагають уточнити дані карти і продиктувати код з смс. Експерти попереджають: такі розмови потрібно припиняти, відразу скидати виклик і додавати в чорний список.

Після цього можна зайти в інтернет і поділитися інформацією з іншими, внісши телефон в базу даних злочинців.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

Експерти склали ТОП-5 найдоступніших на ринку України смартфонів з кращими характеристиками

В 2021 році якісні смартфони є навіть в початковому сегменті. Однак, найчастіше їх важко знайти через величезну кількість непотрібу....

Більше схожих статей