Hardnews

Битва інтерфейсів підключення HDMI і DisplayPort: кому надати перевагу в 2021 році

DisplayPort і HDMI – два найпопулярніших інтерфейси для підключення ігрових консолей і ПК до телевізорів і моніторів. Оскільки обидва стандарти мають явні переваги (і деякі недоліки), між ними багато років існує дружнє суперництво. Який з них все-таки краще використовувати?

Одна з найбільш очевидних відмінностей між HDMI і DisplayPort – це форма і розмір самого роз’єму. Стандартний роз’єм HDMI типу A має 19 контактів. Існують менш поширені роз’єми Mini і Micro HDMI, які фізично набагато менші, але використовують ті ж 19-контактні роз’єми (хоча і з іншого компоновкою).

Стандартний роз’єм DisplayPort має 20 контактів, він прямокутний, з одним вирізом на розі для правильної орієнтації і невеликими гачками, які допомагають утримувати підключені кабелі на місці, а щоб їх дістати, потрібно натискання кнопки.

Він також представлений і в мініатюрному корпусі з такою ж кількістю контактів, але в невеликому форм-факторі. У 2020 році Mini Displayport став менш поширений, оскільки виробники нових пристроїв воліють використовувати USB-C.

Роз’єми HDMI частіше зустрічаються на телевізорах і консолях, а DisplayPort – на ПК і ноутбуках.

Хоча призначення HDMI і DisplayPort схоже приблизно на 90%, існує ряд відмінних рис.

HDMI підтримує реверсивний аудіоканал (ARC), що дозволяє передавати звук з дисплея на джерело, і це може бути зручно при використанні смарт-телевізора.

За допомогою HDMI можна підключити тільки один монітор тільки до одного ПК

Однак можливість керувати декількома дисплеями з допомогою одного кабелю для багатьох має величезне значення, і її надає DisplayPort.

За якістю зображення різниці між HDMI і DP практично немає. Чим новіша версія, тим вище максимальна пропускна здатність і роздільність. Тому набагато важливіше вибрати версію, ніж сам стандарт (HDMI або DP). Кабель теж повинен бути досить хорошої якості, щоб підтримувати роздільну здатність і високу пропускну здатність обраної версії.

Найбільш поширеними є DisplayPort 1.4 і HDMI 2.0.

HDMI 2.0 підтримує максимальну пропускну здатність 18 Гбіт / с, чого досить для обробки 4K з частотою до 60 Гц або 1080p з частотою до 240 Гц.

DisplayPort може передавати картинку і звук відразу на 4 монітори

Для порівняння, DisplayPort 1.4 має максимальну пропускну здатність 32,4 Гбіт / с, що відкриває набагато більший потенціал. Він підтримує 4K з частотою до 120 Гц без стиснення і 8K з частотою 30 Гц.

Але в цьому році багато чого зміниться, оскільки все більше пристроїв і дисплеїв підтримують новий стандарт HDMI 2.1 . Він більш ніж удвічі збільшує максимальну пропускну здатність (до 48 Гбіт / с, 4K при 144 Гц або 8K при 30 Гц).

Наприклад, обидві консолі нового покоління від Microsoft і Sony підтримують HDMI 2.1, як і відеокарти нового покоління від Nvidia і AMD. HDMI 2.1 може на час вирішити битву стандартів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button