Статті

HDMI проти DisplayPort: що краще у 2024 році

Сучасні монітори, здебільшого, підтримують під’єднання до комп’ютера і по HDMI, і по DisplayPort. Така універсальність – це добре, але який роз’єм вибрати простому користувачеві? Давайте порівняємо обидва інтерфейси, розберемо плюси і мінуси HDMI і DisplayPort і з’ясуємо, який з них кращий.

Особливості інтерфейсів

Обидва інтерфейси призначені для передавання аудіо- та відеоданих на монітор, телевізор, проектор та інші пристрої. У кожного з них є кілька версій, які сильно відрізняються одна від одної своїми можливостями. І саме від версії інтерфейсу багато в чому залежать його сильні та слабкі сторони.

Характеристики HDMI

  • Інтерфейс HDMI 1.3-1.4b має можливість виведення на екран Full HD картинки з частотою оновлення 140 Гц, 1440р на 75 Гц і 4K при 30 Гц.
  • Більш свіжий HDMI 2.0-2.0b підтримує Full HD на 240 Гц, 1440р на 144 Гц і 4K відео з частотою оновлення 60 Гц.
  • HDMI 2.1, зі свого боку, пропонує можливість роботи з 4K на швидкості до 144 Гц і має підтримку 8K з частотою оновлення до 30 Гц.
DisplayPort

Характеристики DisplayPort

  • У DisplayPort версії 1.2-1.2a є підтримка Full HD з частотою оновлення 240 Гц, 1440p на 165 Гц і 4K на 75 Гц.
  • DisplayPort 1.3-1.4a забезпечує виведення на екран Full HD зображення з частотою 360 Гц, 1440p на 120 Гц, 4K при частоті до 240 Гц і навіть 8K на швидкості 30 Гц.
  • DisplayPort 2.0-2.1 пропонує підтримку 4K з частотою оновлення 240 Гц, а за роздільної здатності 8К вона може досягати 85 Гц.

HDMI і DisplayPort: порівнюємо інтерфейси

Якщо порівнювати характеристики HDMI і DisplayPort, легко побачити перевагу останнього. У більшості випадків порт DisplayPort пропонує помітно вищу пропускну спроможність, яка виливається в підтримку вищої частоти оновлення за однакової з HDMI роздільної здатності.

Інше питання в тому, що якщо у вас бюджетний монітор, здатний видати максимум Full HD картинку на 60 Гц, різниці між цими інтерфейсами ви не побачите. Вона повною мірою проявляється лише коли мова заходить про ігрові монітори з підвищеною герцовкою або моделі для дизайнерів, роздільна здатність яких зазвичай вища.

DisplayPort

Але і тут є деякі нюанси, насамперед ті, що стосуються геймерів і технології змінної частоти оновлення (VRR), яка синхронізує частоту оновлення монітора і відеокарти ПК або консолі для плавнішої картинки без розривів і підгальмовувань. У наш час на ринку домінують дві ключові технології VRR: AMD FreeSync і Nvidia G-SYNC. І якщо з першою однаково добре справляються і HDMI, і DisplayPort, то підтримка G-SYNC поки є тільки в інтерфейсу DisplayPort. А, значить, власникам відеокарт Nvidia, безумовно, варто віддавати перевагу саме останньому інтерфейсу.

Рівно те ж саме стосується і технології Multi-Stream Transport, яка є тільки у DisplayPort. Ця технологія дає змогу під’єднувати одразу кілька моніторів до одного порту DisplayPort, даючи можливість перетворити їх на один великий робочий простір. У HDMI такої можливості просто не передбачено.

HDMI або DisplayPort: що краще?

Незважаючи на те, що у HDMI є маса переваг, а сам інтерфейс максимально універсальний, DisplayPort виграє у нього майже в усьому, що стосується ігрової продуктивності і пов’язаних з нею функцій. Цей інтерфейс пропонує вищу пропускну здатність, підтримує Nvidia G-SYNC і дає можливість під’єднувати до одного порту одразу кілька моніторів.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button