5 порад, як додати швидкості в роботі старого смартфону на Android

Зараз на головній

Якщо у вашого смартфона версія Android нижче 8, то повільної роботи пристрою просто так не позбутись.


Пов’язано це з тим, що оновити пристрій до актуальної версії вже неможливо через моральне старіння заліза, а додатки удосконалюються.

Отже, 5 способів, які, ймовірно, зроблять ваш смартфон швидшим.

1. Жорсткий скидання до заводських налаштувань

Зберігаємо всі потрібні файли і дані додатків і робимо жорстке скидання пристрою через налаштування. Смартфон повернеться в заводський стан з самої ранньої версії операційної системи.

Бажано відключити оновлення цієї системи, а раптом Google вирішив вислати вам оновлення, яке зовсім загальмує систему. На жаль, описати в одній статті методи відключення оновлень Android нереально – все залежить від версії, прошивки і моделі пристроїв. Тому, тут тільки в пошуковик.

2. Встановлення старих версій програм

У мережі існують різні форуми і сайти (наприклад 4pda) де можна знайти старі версії програм. Рекомендуємо шукати версії, які були випущені в тому році, коли випущений сам смартфон.

Якщо пощастить знайти – додаток буде працювати і виконувати свої функції на відмінно.

Однак, не варто забувати, що додатки з сторонніх сайтів можуть бути заражені вірусами, тому краще користуватися перевіреними ресурсами з відгуками.

Також існують полегшені (Light) версії додатків, які не так вимогливі до версії Android. Вони є в Play Market, звичайно не для всіх програм, але подивитися можна додавши слово «lite» до назви програми.

додатки

3. Слідкуйте за кешем додатків і вчасно його очищуйте

Кожна програма збирає кеш – тимчасові дані, які потрібні для роботи. На старому пристрої кеш краще чистити раз на тиждень.

Заходьте в налаштування, потім в «Додатки» і очищаєте кеш кожного. Також не варто збирати додатки, якими ви не користуєтеся.

4. Слідкуйте за вільним місцем

Флеш пам’ять з часом деградує. Чим більше вільного місця на старенькому смартфоні, тим швидше він буде працювати.

Бажано тримати не менше 30% вільного місця і використовувати карту пам’яті для зберігання файлів.

5. Приберіть зайве

Віджети, автояскравість, автоповорот, включені Wi-Fi і Bluetooth коли вони не потрібні, використання 2х сімкарт відразу – все це забирає ресурси морально застарілого пристрою.

Також потрібно стежити за кількістю одночасно запущених додатків, вкладок в браузері, чистити накопичені смс і різні вкладені файли від месенджерів.

Пам’ятайте! Якщо старий смартфон гальмує аномально (навіть після жорсткого скидання при відключеному інтернеті), значить проблема з внутрішньою пам’яттю, а конкретно з її деградацією через велику кількість циклів перезапису.

Як правило, такий пристрій вже ніхто ремонтувати не візьметься.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Названо 5 причин, чому багато пенсіонерів погоджуються на невигідні пропозиції мобільних операторів

Ми часто чуємо від людей старшого віку, знайомих або родичів, що у них кудись пропадають гроші на телефоні, хоча...

Більше схожих статей