НовиниСтатті

Як зрозуміти, що ваш комп’ютер приховано майнить криптовалюту та як від цього уберегтись

У минулому році знову став набирати обертів так званий криптоджекінг – прихований майнінг. Що це таке і коли можна хвилюватися, що ваш комп’ютер використовують для видобутку криптовалюти?


Отже, якщо зовсім просто, то майнінг – це виробництво криптовалюти в тому числі за допомогою ресурсів комп’ютера. Прихований майнінг – це виробництво віртуальних коїнів на чужому ПК за допомогою спеціального програмного забезпечення. За допомогою вірусного ПЗ на вашому ПК запускається процес, який задіює обчислювальні потужності вашого пристрою. ПК починає нещадно гальмувати – навіть базові програми запускаються дуже довго і поступово доводять вас до нервового зриву.

Перша ознака прихованого Майнінг – підвисання системи і повільна робота ПК

До речі, ваша нервова система – не єдина жертва прихованого майнінгу. Оскільки процес вимагає безперервної роботи комплектуючих, система охолодження працює без зупинки. Не всі кулери можуть впоратися з навантаженням, тому великий ризик швидкого виходу комплектуючих з ладу.

Існує думка: якщо у вас не потужний геймерський ПК або ноутбук, можна трохи розслабитися – він навряд чи становить інтерес для майнерів. Насправді ні – такий пристрій просто довго не витримає навантаження, але це будуть вже ваші проблеми. Так, майнінг на ньому принесе хакеру мало доходу, але якщо заражені тисячі таких ПК, то дохід збільшується.

Біткоін

Коли варто переживати?

Якщо ваш ПК раптово та без жодних на те причин почав перегріватися і повільно працювати. Можна спробувати пошукати стороннє ПЗ за допомогою диспетчера задач, перевірити всі диски антивірусом (звичайно, якщо він вже знайомий з цим софтом), а краще просто відкотити систему до останньої робочої версії – для цього періодично потрібно робити резервне копіювання.

Як уникнути зараження свого пристрою вірусним софтом?

Точно так само, як ви уникаєте інших вірусів. Тобто не завантажувати ПЗ із незрозумілих сайтів, в тому числі нелегальне, зламані гри і патчі, плагіни і т.д., не відкривати підозрілі листи і не заходити на сайти без сертифікатів ssl. Іноді ви можете скачати «чисте» ПЗ, а вірус в ньому з’явиться після установки оновлення.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button