Hardnews

Фахівці розповіли, чи безпечно купувати відеокарту після майнінгу криптовалюти

Сьогодні торкнемось такої тонкої теми, як ресурс відеокарт, які стоять в фермі, а також з’ясуємо, що з ними може статися, як це все перевіряти, а на основі цього зробимо висновок – купувати такі відеокарти чи ні. Пояснювати будемо доступною мовою, тому зрозуміє кожен.

Що таке Майнінг і чим він небезпечний?

В першу чергу, треба знати ворога в обличчя. Відеокарти в фермах займаються видобутком криптовалют, а якщо простіше – купою нескладних обчислень. Виробляти їх можна і на процесорі, але це не так вигідно, як майнінг на відеокарті.

Тобто майнінг навантажує в першу чергу обчислювальні блоки графічного процесора, і звідси перше питання – а чим він небезпечний? Під час гри в графічному процесорі також відбуваються обчислення, і більше того – навантажується він куди сильніше, так як крім прорахунків, потрібно ще займатися текстуруванням і іншою цікавою роботою.

майнінг
Ось він поганий шкідник, який вже готовий висмоктати всю вашу відеокарту

При цьому в іграх споживання енергії може доходити до номінальних значень, тоді як під час майнінгу енергоспоживання зазвичай становить 2/3 від номінального, що знижує навантаження на найбільш вразливу частину відеокарти – підсистему живлення.

Це що виходить, брати відеокарти з ферм безпечніше, ніж зі звичайного комп’ютера?!

Прозвучить дивно, але так. Винятки звичайно є, і ми про них поговоримо трохи нижче, але в переважній більшості випадків відеокарти в ПК за своїм станом поступаються відеокартам з ферм. Засноване це не на одній причині, а на цілому ряді, де завжди є винятки і так далі.

Але перше, що ви повинні для себе з’ясувати – майнінг не вбиває відеокарти, а просто їх навантажує, тобто не перетворює в витратні матеріали, якщо за відеокартами стежать і своєчасно обслуговують, то майнінг таку карту не вб’є раніше юзера. Якщо ж за картою не стежити від слова зовсім, то вбити її в майнінгу можна в залежності від версії відеокарти за 3-6 років.

Підводні камені

У свою чергу, майнінг для відеокарти зовсім безслідно не проходить. Під час процесу найбільше навантаження на себе бере відеопам’ять, яка в загальному є найміцнішим модулем в відеокарті.

Банки пам’яті досить рідко виходять з ладу, але навіть якщо і виходять – на сучасній топовій відеокарті биті банки завжди можна замінити

Її зазвичай розганяють, тому якщо щось і виходить з ладу, то це найчастіше відеопам’ять. На дешевих версіях відеокарт може підвести підсистема живлення, також на практично всіх відеокарт з ферм тарахкотять вентилятори і течуть термопрокладки. Враховуйте це при покупці.

Тепер якраз про тонкощі

Оскільки ми говоримо про Б / В ринок, варто згадати, що ніяких схожих випадків не буває, і ми оперуємо тільки статистикою і особистим досвідом. Що мається на увазі? Звичайна ситуація: грамотний майнер занижував вольтаж, замінив систему охолодження на іншу, а також не чіпав пам’ять і своєчасно обслуговував карту. У той же час, Вася-школяр, купив собі ігрову відеокарту в свій комп’ютер з КСАС, після чого в курному корпусі вона працювала два роки в іграх без будь-якого обслуговування і в розгоні. Яка відеокарта буде жвавіше?

Але перед тим, як здійснювати покупку, не зайвим буде поцікавитися у продавця про те, де і як працювала карта, чи не було розгону, занижувалась напруга і т.д. Повторимо, “умайнити” карту можна, але для цього потрібно дуже сильно хотіти наживи.

Як протестувати відеокарту з ферми?

У нас була ціла докладну стаття на цю тему, але якщо коротко, що тестувати в першу чергу і як:

  • Качаємо програму для моніторингу показників відеокарти, також якісь тести. Обійтися можна і EVGA OS Scanner X, однак там на пам’ять є 3 пресети – 1, 2, 3 гігабайти. Майте це на увазі. Як прога для моніторингу підійде MSi Afterburner.
  • Далі потрібно прогрузити відеокарту на всіх режимах роботи, тобто не тільки в GPU і MEM Burner’ах, але і в будь-яких тестах. В ідеалі поганяти відеокарту в іграх.
  • Дивимося на частоти, температуру, частоту кадрів і напругу, на якій досягається певна частота. Далі звіряємося з даними нової відеокарти, щоб прикинути зношення тієї, яку ми зараз тестуємо.
  • Потім пробуємо розігнати відеокарту. Звичайно, рекорди ставити нам не треба, але якщо відеокарта легко бере нові частоти без сильного підвищення напруги – з ДП все гаразд. За аналогією проробляємо такі дії з пам’яттю, на кожному кроці тестуючи стабільність.

Висновок

Для нас, напевно, так і залишиться загадкою неприязнь людей до відеокарт з ферм. Якщо досить добре перевірити відеокарту перед покупкою, то будь-яка карта виявиться в хорошому стані, та більш того – як вже говорилось, багато карт з ферм нам діставалися в кращому стані, ніж з комп’ютерів. Вбити відеокарту майнінгом, безумовно, можна, оскільки працює вона 24/7. Проте, якщо майнер НЕ дурник, то і з відеокартою все буде добре, оскільки брак за перші три роки гарантії з ферм відправляється назад виробнику.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button