Новини

Українці отримають «сильно урізаний» 5G

Стали відомі деякі деталі введення мереж п’ятого покоління (5G) в нашій країні, зокрема – перший діапазон, в якому вони будуть запущені. І ця інформація, якщо чесно, засмучує. Виходить, що українці отримають не повноцінний 5G, а його сильно урізану версію, можна сказати, «для бідних». Що ж саме так розчаровує експертів? Давайте будемо розбиратися в цьому.

Інновації для бідних

Як повідомили чиновники, що займаються впровадженням в нашій країні інноваційних технологій, першим діапазоном, де в Україні запустять 5G, буде діапазон в сімсот мегагерц. Це досить виправдано, принаймні, на перший погляд. Одна базова станція з таким діапазоном може охоплювати великі території, що, взагалі-то, є серйозною проблемою для мереж п’ятого покоління. При роботі підстанцій в більш високих діапазонах у них виходить дуже маленький радіус дії, і їх доведеться ставити мільйони по всій території країни.

Але у низького спектру є і серйозний недолік: вкрай обмежена пропускна здатність. Так що рішення урядовців виставити на тендер саме ці частоти багато хто називає безграмотним і непрофесійним. Вся справа в тому, що це вийде робота «вхолосту»: гроші на розгортання мереж п’ятого покоління будуть витрачені, а толку не буде. Утворені мережі не будуть швидше, ніж сучасні 4G-технології.

При цьому важливо розуміти, що, як повідомляють інсайдери, ліцензії на частоти в діапазоні сімсот мегагерц будуть видаватися виключно тимчасово, терміном дії всього на п’ять років. Права продовження також не буде. Це ще більше дискредитує будь-які потенційні можливості, що надаються 5G – як для простих українських громадян, так і для економіки нашої країни, яка зараз знаходиться в дуже важкому становищі. Слід зазначити, що багато експертів взагалі сумніваються в доцільності впровадження мереж п’ятого покоління в нашій країні … але це привід для окремого матеріалу.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button