Статті

Як дізнатись ступінь захисту вашого смартфону від води та пилу

Що значить захист гаджетів ступеня IP67? Чим клас захисту IP67 відрізняється від, наприклад, IP65? Сьогодні редакція GSMinfo розповість  про усе, що потрібно знати про захист смартфонів , планшетів, розумних годин і інших подібних гаджетів від пилу, вологи і відверто великої кількості води. Вчимося читати маркування ступенів захисту!

Які бувають ступені захисту IP

Багато гаджетів мають той чи інший рівень захисту, про що нас інформує відповідне маркування IP на упаковці або етикетці. Але наявність такої мітки далеко не завжди є гарантією будь-якої особливої ​​неубиваємості пристрою, як частенько, на жаль, вважають багато користувачів при покупці нової техніки. Маркування цього типу можуть позначати найрізноманітніші ступені захисту електронної начинки гаджета – від практично повної невразливості пристрою до його абсолютної беззахисності. Так що ці коди потрібно вміти читати і розуміти, щоб знати, як правильно поводитися з пристроєм і від чого його слід оберігати.

Що таке захист IP? Ступені захисту IP (розшифровується як International Protection Rating) – це класифікація, яка визначає, який рівень безпеки для працездатності пристрою забезпечує його корпус. Параметр визначається фіксованими міжнародними стандартами, тому інформація завжди достовірна.

[image lightbox=”1″ caption=””]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Smartfon-u-vodi.jpg[/image]

Таке маркування може мати найрізноманітніша електроніка – фітнес-браслети та інші індивідуальні гаджети, джерела освітлення в будинку, елементи електропроводки, побутові прилади і багато іншого. Класифікація IP визначає водонепроникність пристрою, рівень захисту його електронного вмісту від пилу, бруду та механічних пошкоджень через попадання всередину оболонки сторонніх предметів.

Зверніть увагу: Ударостійкість електроніки позначається інший маркуванням – IK-кодом.

Як розшифрувати клас захисту IP

Маркування класу захисту для гаджетів крім стандартного літерного позначення «IP» обов’язково включає ще дві цифри – саме вони і повідомляють про те, як і від чого захищено пристрій. Перша цифра визначає ступінь захисту пристрою від «сухих» загроз, наприклад, від пилу, крихт дрібного сміття, частин інших предметів. Друга цифра в маркуванні IP повідомляє про рівень захищеності від попадання всередину корпусу приладу вологи. Також класифікація IP може містити і додаткове буквене маркування , наприклад, мітки A, B, C або D, що інформують вже про рівень захисту людини при зіткненні з потенційно небезпечними елементами пристрою.

  • A – захист від торкання небезпечних елементів гаджета великою площею тіла, наприклад, тильною стороною долоні
  • B – користувач не зможе випадково торкнутися чогось небезпечного в приладі
  • C – захист не пропустить проникнення крізь закритий корпус викрутки або іншого інструменту
  • D – корпус гаджета не має отворів, здатних пропустити тонкий дріт або жилу кабелю
[image lightbox=”1″ caption=””]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Smartfon-u-gryazyuczi.jpg[/image]

На деяких спеціалізованих пристроях код IP може містити і другу букву (від H до W). Друга літера вказує, чи можна занурювати працюючий прилад в воду, позначає його приналежність до високовольтної техніки або інші подібні вузькопрофільні параметри.

перша цифра розшифровка друга цифра розшифровка
0 Захист відсутній. 0 Захист відсутній.
1 Є базовий захист найбільш незахищених деталей техніки.Оберігає пристрій від попадання всередину корпусу сторонніх елементів розміром більше 50 мм в діаметрі. 1 Захищає гаджет від попадання всередину корпусу падаючих вертикально крапель води.
2 Не допускає потрапляння кінчиків пальців (предметів діаметром від 12,5 мм) всередину корпусу. 2 При нахилі гаджета під кутом до 15 ° падаючі краплі не проникають під оболонку приладу.
3 Корпус не має отворів, крізь які всередину гаджета можуть потрапити і пошкодити, порушивши його працездатність, сторонні предмети діаметром від 2,5 мм.Наприклад, електропровід, кінчик ручки або олівця. 3 При нахилі гаджета під кутом до 60 ° вертикально падаючі краплі не просочаться всередину корпусу.Цей ступінь захисту позначає, що гаджет не боїться попадання під дощ, але при зливі або ураганній погоді він особливо не врятує.
4 Не пропустить сторонні предмети товщиною в 1 мм або більше, наприклад, жилу дроту або кінчик шурупа. 4 Захист електроніки від бризок води, що потрапляє на корпус пристрою з будь-якого напрямку.
5 Оберігає від попадання всередину пристрою пилу, але дуже дрібні пилові частинки, які нездатні завдати шкоди електроніці, все ж можуть проникати під оболонку приладу. 5 Захист від струменів води, що тече на корпус гаджета з будь-якого напрямку.
6 Проти пилу. 6 Пристрою не страшні сильні потоки води і навіть морські хвилі.Волога, яка все ж потрапляє всередину корпусу, не спровокує поломку девайса або погіршення його робочих параметрів.
7 7 Захист від падіння в воду. Прилад збереже працездатність, навіть ненадовго опинившись у воді.Максимально допустима глибина безпечного занурення становить один метр.
8 8 Пристрій може без втрат перенести досить тривале перебування у воді – до 30 хвилин на глибині в межах 1 метра.
9 9 Така електроніка не боїться навіть гарячої води (не більше + 80 ° C) під тиском (80-100 бар).
[image lightbox=”1″ caption=””]https://gsminfo.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/Smartfon-na-kameni.jpg[/image]

Керуючись цією таблицею, ви зможете легко визначити, наскільки гаджет стійкий до різних факторів, і чи підходить він для потрібних вам завдань. Наприклад, орієнтуючись на ступінь захисту IP, можна швидко з’ясувати, спортивний перед тобою смарт-годинник (навушники, фітнес-браслет і т.д.) або звичайний, призначений для повсякденного носіння без екстремальних умов. Щоб розібратися з цими маркуванням було ще простіше, наведемо кілька прикладів розшифровки ступенів захисту гаджетів які часто зустрічаються:

  • Що значить ступінь захисту IP54: Гаджет з таким маркуванням не боїться пилу – в процесі експлуатації пристрою під його корпус може проникати лише невелика кількість дрібного пилу, що не вплине на його працездатність. Води прилад все ж боїться, хоча невелика кількість бризок, що летять з різних сторін, наприклад, дрібний дощик, він перенесе без втрат. А ось якщо тримати гаджет в руках під час хорошої зливи або, тим більше, впустити його в воду, то поломка буде неминуча.
  • Що значить ступінь захисту IP65: Ні пил, ні найдрібніші смітинки всередину такого приладу не потрапляють взагалі, та й до вологи у вигляді середніх струменів води він має непоганий резист. Але якщо гаджет із захистом IP65 повністю занурити у воду, то результат буде плачевним. Пам’ятай: бризкати можна, топити не можна ?
  • Що значить ступінь захисту IP67: Рівень пилозахисту у приладів з таким маркуванням аналогічний описаної вище категорії, але ось з водостійкістю тут вже цікавіше. Якщо такий пристрій впустити в воду на глибину до одного метра, але дістати практично відразу, то з ним нічого критичного не станеться. Такі гаджети відмінно підходять для фанатів активного відпочинку – якщо, наприклад, смартфон з цим класом захисту впаде під час риболовлі в воду біля берега, але рибалка швидко зорієнтується і врятує свого кібердруга від утоплення, то відпочинок на природі не буде зіпсований загибеллю телефону і відсутністю мобільного зв’язку ?
  • Що значить ступінь захисту IP68: Такий гаджет практично нічого не боїться, і його можна навіть до півгодини тримати в воді на пристойній глибині. Ну а пилу техніка з класом захисту IP68 тим більше не боїться.

Не варто недооцінювати маркування ступеня захисту електроніки – це не просто красиві циферки, а лаконічні і дуже інформативні дані, які можуть бути життєво важливими. Адже якщо справа стосується звичайних гаджетів, наприклад, тих же смартфонів або аудіогарнітур, то порушення передбачених виробником умов експлуатації в 99% випадків приведе лише до поломки девайса і твоєму зіпсованому настрою.


Читай нас в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button