Hardnews

Експерт розповів про побутові прилади, які шпигують за вами

В останнє десятиліття в світі активно розвивається перспективний напрямок – інтернет речей. У багатьох аксесуарах з’являється нетиповий функціонал. Холодильники оснащуються екранами, чайники отримують модулі підключення до інтернету, а телевізори – камери. Це далеко не повний список тих симбіозів, які утворюються в сучасному світі технологій, розповів агентству партнер і директор компанії “Інтелектуальний Резерв” Павло Мясоєдов.

За словами експерта, такий тренд однозначно націлений на поліпшення якості життя, але разом з ним з’являється цілий ряд кіберзагроз .

Пристрої управляються голосом, отримують наші зображення і відправляють всі дані на віддалені сервера, де відбуваються обчислення, наприклад, для управління яскравістю розумної лампочки або відображення рецепта страви на екрані холодильника.

У цей час виникає ризик, що інформація або біометричні дані користувача будуть перехоплені в процесі передачі, або сервер буде атакований хакерами. За цими даними зловмисник може дізнатися багато чого про людину. Але це не найбільший ризик, який приносить в наш світ розумна побутова техніка “, – відзначає Мясоєдов.

Дверні дзвінки, камери і мікрофони, підключені до інтернету, дозволяють моніторити наші дії з будь-якої точки світу в режимі реального часу. Включення розумних лампочок в різних кімнатах повідомить про пересування людини по квартирі, а датчик на дверях – коли вона її покинула. У деяких випадках приміщення можна і зовсім заблокувати зовні, створивши серйозну небезпеку вже для життя і здоров’я.

Все це може дати знати вашому партнерові, як і з ким ви проводите час, а злодієві підкаже найбільш підходящий момент для проникнення в квартиру.

“Прогрес в частині захисту пристроїв від несанкціонованого доступу, звичайно, не стоїть на місці. Але сьогодні в сфері інтернету речей спостерігається велике відставання в частині безпеки. Ні виробники, ні сторонні компанії не пропонують досить надійних антивірусів і систем захисту. Тому, поки технології “розумних речей ” тільки розвиваються, необхідно зберігати обережність, не покладатися на побутову техніку цілком і не завантажувати в неї занадто багато інформації”, – попереджає фахівець.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button