Hardnews

Названо 10 фішок використання Bluetooth в телефоні

Багато хто використовує блютус тільки виключно заради підключення до бездротової гарнітурі і не здогадується, що через нього можна робити ще багато різних речей. На перших смартфонах і телефонах був інфрачервоний порт, а потім його повністю витіснив Bluetooth.

1. Передача файлів

За допомогою Bluetooth можна сміливо відправляти файли на інший пристрій: комп’ютер або смартфон, в якому є підтримка блютус. Робиться це за допомогою вбудованих опцій, а якщо вони відсутні то можна підібрати додаток (наприклад Bluetooth Files Share);

2. Управління системами розумного будинку

Більшість розумних пристроїв в будинку вміють працювати через Wi-Fi і Bluetooth. Існують блютус-мітки для ключів і навіть для тварин, щоб було простіше знайти вихованця на прогулянці.

Також є різні блютус мітки, які випускаються у вигляді брелока – за допомогою такого гаджета можна шукати втрачені предмети в будинку, якщо вони часто губляться.

Існують навіть блютус замки на двері:

3. Можна використовувати смартфон в якості пульта управління телевізором

У разі, якщо телевізор підтримує подібне, а ваш смартфон підтримує профіль AVRCP (Audio / Video Remote Control). На смартфон ставиться спеціальний або універсальний додаток для управління подібною технікою.

4. Підключення периферії на ПК

На комп’ютері з допомогою блютус можна підключити різне периферійне устаткування: миша, клавіатура, джойстик, принтер і багато інших.

5. Використовувати смартфони як рацію або телефон

Якщо немає сигналу мобільної мережі і неможливо встановити міст через Wi-Fi. Для цього блютус повинен підтримувати профіль Intercom (ICP) і робиться за допомогою спеціальних додатків, які можна знайти в Play Market.

6. Передача потокового відео

Блютус вміє передавати відео. Це потрібно, наприклад, щоб влаштувати трансляцію зі смартфона на ПК. За це відповідає профіль Video Distribution Profile (VDP).

7. Можливість грати в ігри по Bluetooth

Деякі мобільні ігри дозволяють з’єднуватися через блютус двом смартфонам і грати в будь-яку гру.

8. Автомагнітола

Сучасні автомагнітоли з підтримкою блютус дозволяють програвати аудіо-відео за допомогою смартфона. Вам не потрібно записувати музику на флешку або купувати окремий пристрій. Досить з’єднати магнітолу зі смартфоном.

Також за допомогою блютус і NFC міток працюють автосигналізації – вони дізнаються власника і відкривають двері.

9. Підключити пристрій до мережі

Блютус може виконувати роль модему (на деяких пристроях без танців з бубном і спеціальними додатками) для підключення до інтернету або локальної мережі.

10. Управління побутовою технікою

Сучасні чайники, мультиварки, мікрохвильовки, електроплити і багато інших предметів можуть управлятися через блютус. Потрібно всього лише завантажити додаток з офіційного сайту пристрою і з’єднати техніку зі смартфоном.

Варто розуміти, що блютус передається по радіоканалу і не любить перешкоди і великі відстані. Комфортна робота в приміщенні не більше 10 метрів.

Також блютус працює з різними колонками, розумними годинниками, браслетами і безліччю пристроїв, які його підтримують. Однак, функціонал може бути обмежений розробником.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button