Softnews

Google Play став розсадником шахраїв, що пропонують оновлення Android: як вберегтись

Якщо у вас Android, швидше за все, оновлення – не найбільш регулярні ваші гості. У кращому випадку вони заходять до вас кілька разів на рік, а потім роблять вигляд, що вас не існує. Ось тільки не треба лицемірити і говорити, що просто потрібно купити нормальний смартфон. З огляду на те, як більшість виробників відноситься до підтримки, «нормальні» смартфони обмежаться двома брендами: Samsung і Google Pixel. Така недоступність оновлень робить їх такими бажаними, чим і користуються шахраї різного штибу.

Samsung буде випускати оновлення безпеки для своїх смартфонів 4 роки

У Google Play маса додатків, які обіцяють вам оновити версію Android до більш свіжої. Серйозно! Просто відкрийте каталог і забийте в пошуковому рядку слова «оновлення» або «Android». Ви побачите кілька десятків додатків, що нібито містять посилання на оновлення. Але все це повна нісенітниця.

Додатки для оновлення Android

Подивіться, як багато додатків, які обіцяють нібито оновити ваш смартфон

Коли ви натрапите на ці додатки, вас може збентежити кілька факторів, які змусять повірити в щирість намірів їх розробників:

  • Велика кількість завантажень. Деякі з них мають по 5-10 мільйонів завантажень, що найчастіше є показником якості. Але тільки не в цьому випадку.
  • Високий рейтинг. Тут взагалі шок, але більшість програм-обманок з оновленнями мають оцінку вище 4 балів з 5 можливих, при тому, що відгуки у них там не є негативні.
  • Логічний опис. В описі деяких додатків розробники пишуть, що тільки надають посилання на сервери виробників, дозволяючи завантажувати оновлення безпосередньо. Але це повна нісенітниця.

Які оновлення є на Android і чим вони відрізняються

Якщо ви почитаєте відгуки до таких додатків, то виявите, що більшість з них мають яскраво негативне забарвлення:

Я хотіла поскаржитися на це додаток. Насправді розробники цієї програми АФЕРИСТИ.
Нічого не працює, якщо я тисну на будь-яку кнопку, реклама, і потім вилітає і заходить автоматично в плей маркет.

Нічого не працює, не вказує системні компоненти, які потрібно оновити.

Не сподобалося. Не знала, що за оновлення програмного забезпечення треба платити. Я думала, оновлення повинні бути безкоштовними.

Як бачите, ніяких оновлень ці додатки в собі не несуть. Одні – тупо показують користувачам рекламу, а інші – вимагають від них гроші, і люди їх платять. Просто частина користувачів виявляються не настільки просунуті та абсолютно не розуміють, що їх обманюють, і оновити смартфон через додаток насправді не можна.

Як Google жертвує користувачами

Порівняйте рейтинг та відгуки: вони абсолютно не корелюють один з одним

Дуже показово, що Google взагалі ніяк на це не реагує. Мало того, що компанія дозволяє накручувати рейтинг шахрайських програм, так вона ще й не реагує на скарги обдурених користувачів, які ті пишуть у відгуках. Адже офіційна форма для скарг занадто ускладнена, так і зберігається невідомо де. Тому все, що можуть ошукані люди, – писати негативні відгуки, які, на жаль, ніхто не читає.

Що важливо знати про додатки з «оновленнями»:

  • Оновитися через додатки неможливо. Нові версії ОС відправляє виробник, і вони з’являються в налаштуваннях.
  • Якщо вам пропонують встановити оновлення не для свого регіону, не ведіться – це може бути небезпечно через відсутність деяких сервісів. Наприклад, китайська прошивка не підійде для європейського смартфона.
  • Google не цікаво видаляти такі додатки з Google Play, тому що вона отримує комісію 30% з кожного продажу.

Прикро, але Google перетворила оновлення Android в просту формальність

Висновок. Додатки нібито з оновленнями користуються великою популярністю серед власників смартфонів на Android. Більшість з них не отримує апдейтів традиційним способом, тому власники шукають різні обхідні шляхи. Вони знаходять їх в таких додатках, але в результаті стають жертвами шахраїв, ось тільки захистити їх дійсно нікому, оскільки, навіть, Google плює на їхні проблеми.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button