Hardnews

Тільки не вранці: лікар розповів, коли краще вживати каву

Кава – відмінне підмога, щоб остаточно прокинутися рано вранці і отримати додатковий заряд бадьорості, який так необхідний. По крайній мірі, так вважає більша частина населення планети. Тільки ось вчені з цією позицією не згодні. Більш того, вони вважають звичку пити каву вранці не просто марною, а відверто шкідливою. У чому ж криється проблема? 

Справа в кортизолі – гормоні, який зазвичай виробляється в організмі під час стресу. А ще цей гормон – один з регуляторів так званих циркадних ритмів, що визначають добову активність організму. Сплеск кортизолу у здорової людини відбувається тричі на добу, він забезпечує стан підвищеної бадьорості.

Один з піків викиду кортизолу доводиться на ранній ранок – проміжок з 6-ї до 10-ї години, тобто час, в який більшість людей прокидається і вирушає у своїх справах. В цей же проміжок найчастіше п’ють і каву. А кофеїн – це стимулятор, який виконує схожу функцію, що і кортизол. Якщо регулярно пити каву рано вранці, то організм почне все більше покладатися на штучну стимуляцію від кофеїну, виробляючи менше кортизолу. 

А це означає, що вранці людина почне відчувати себе ще більш млявою і розбитою, ніж зазвичай. Необхідність в каві зросте, що є прямим шляхом до повноцінної залежності від кофеїну, а згодом і порушення нормального сну. Спеціаліст по електрофізіології головного мозку Стівен Міллер радить уникати кави в моменти природного викиду кортизолу: це проміжки 9-10 ранку, 12-13 і 16-17 годин дня.

А ось у вікнах між ними чашечка кави буде в самий раз:

  • з 10 до 12 годин
  • з 14 до 17 годин.

У цей час можна пити улюблений напій без будь-якої шкоди для організму.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button