Статті

Чи підслуховують нас через смартфон, щоб показувати рекламу по нашим розмовам?

Чи бувало у вас таке? Ви про щось говорите зі співрозмовником, потім користуєтеся смартфоном, а у вас з’являється реклама з тією інформацією, про яку ви говорили, але не шукали її в інтернеті?


Невже різні програми нас прослуховують використовуючи мікрофон смартфона? Чи може смартфон нас підслуховувати, щоб показувати рекламу по нашим розмовам?

Правда чи міф

Теоретично, можливість різних додатків на смартфоні використовувати мікрофон є. Це може використовуватися в різних цілях. Найчастіше додатки можуть збирати такі дані для персоналізованої реклами.

Тобто, якщо ви говорите про каву, яка вам більше подобається і так далі. То в інтернеті ви можете почати бачити рекламу кави.

Це може відбувається так: якийсь додаток, наприклад браузер, використовує мікрофон смартфона. Додаток аналізує ключові слова і їх повторюваність, наприклад слово «кава» прозвучало за останню годину кілька разів.

Це означає, що швидше за все вам потрібно кава або пов’язані з нею товари.

Але це теорія! Чи прослуховують нас зараз?

Однак, великі компанії відкидають факт використання мікрофона смартфона додатками і стеження за користувачами. Що тут можна сказати?

Ми більше схиляємось до того, що зараз, додатки і програми на смартфонах не використовують мікрофон для стеження за користувачами. Пояснимо, чому.

По-перше, за останні роки незалежні експерти стали щільно займатися дослідженнями в цій сфері та перевірили тисячі додатків на смартфонах.

Вони не виявили фактів використання додатками мікрофона для рекламних цілей і стеження.

По-друге, факт, який підтверджує те, що додатки нас підслуховують – це міф, який вже не має сенсу. Чому?

В останніх версіях для iPhone з’явилася функція вшита в систему, яка відразу показує факт, що будь-яка програма використовує камеру або мікрофон смартфона.

Оскільки ця функція вшита в код операційної системи, програма не може її обійти.

На новій системі Android, яка очікується найближчим часом, також буде впроваджена така функція і використання мікрофонів додатками без вашого відома буде просто недоцільним.

Тому, навіть якщо раніше, рік-два тому деякі соціальні мережі та інші додатки підслуховували користувачів, то зараз таке не має сенсу і вже не використовується.

Прослушка

Тоді чому так відбувається?

Чому ж тоді ми бачимо рекламу, яку не шукаємо, але говорили про це?

  1. Вся справа може бути в звичайній забудькуватості, ми самі просто можемо забути, що шукали в інтернеті.
  2. Хтось крім вас міг використовувати ваш смартфон для пошуку в інтернеті.
  3. У соціальних мережах ви листувалися про якийсь товар, надсилали на нього посилання або отримували їх від друзів.
  4. Ви шукали будь-які послуги або товари в інтернет-магазинах або сервісах оголошень.

Всі ці дії допомагають збирати додаткам і сайтам про вас необхідну інформацію і створювати cookie-файли. Ці дані в подальшому зберігаються і використовуються для того, щоб показувати вам рекомендації, а також показувати персоналізовану рекламу.

У такій реклама буде те, чим ви цікавитеся і те, що ви шукаєте в інтернеті.

Підсумки

Не варто переживати про те, що вас постійно прослуховують. Сучасні рекламні мережі теж знають про нас величезну кількість інформації. Необхідності прослуховувати нас немає.

Цю інформацію ми добровільно залишаємо про себе в соціальних мережах, ділячись нашими інтересами, додаючи фото, ставлячи лайки.

Також інформацію про наші уподобання ми залишаємо переглядаючи тематичні сайти і виробляючи пошук певної інформації і товарів в інтернеті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button