Швидко витрачається інтернет-трафік на смартфоні: названо головні причини

Зараз на головній

Якщо на телефоні не підключений безлімітний інтернет, власнику доводиться ретельно стежити за витратою трафіку. Але що робити, якщо практично не користуєшся інтернетом, а він все одно швидко закінчується?


Щоб не допустити переплати за додаткові мегабайти і не залишитися без інтернету в найбільш невідповідний момент, потрібно знати, куди “витікає” трафік. Є кілька причин, через які він витрачається швидше, ніж хочеться.

Соціальні мережі та месенджери

Першими і найбільш лютими споживачами інтернету є соціальні мережі і месенджери – саме тут багато людей проводять більшість часу, коли тримають смартфон в руках.

Instagram, WhatsApp, Telegram, TikTok і будь-які інші схожі програми – це постійне завантаження картинок і відео в стрічці або діалогах, які вимагають досить багато інтернет-трафіку. Окремо дуже вимогливі до нього відеодзвінки.

Висока якість відео

Частий перегляд відео у високій якості на YouTube (і будь-яких інших майданчиках) значно витрачає трафік. Чим вище якість відео, тим більше мегабайт витратиться за його перегляд.

Щоб заощадити трафік на перегляді, рекомендується знижувати якість кожного конкретного відео, або налаштувати якість для всіх відео в налаштуваннях програми. Щоб знизити якість в додатку YouTube необхідно:

  1. Відкриття програми і натиснути на іконку акаунту в кутку екрану.
  2. Вибрати розділ «Налаштування».
  3. Натиснути на «Загальні» і активувати пункт «Економія трафіку».

трафік

Автоматичні оновлення додатків

Додатки в смартфоні постійно оновлюються: розробники додають нові функції, виправляють помилки, доповнюють додатки.

Якщо оновлення програм завантажуються автоматично, користувач навіть не зрозуміє, чому закінчується інтернет. Позбутися від незапланованої витрати трафіку можна в налаштуваннях Google Play:

  1. Зайти в Google Play.
  2. Викликати меню (кнопка бутерброда в лівому верхньому кутку.
  3. Вибрати розділ «Налаштування».
  4. Натиснути на пункт «Оновлення додатків» і вибрати «Тільки через Wi-Fi» або «Ніколи».

Тільки через Wi-Fi

Якщо потрібно, щоб автоматично оновлювався якийсь конкретний додаток (наприклад, навігатор або месенджер), необхідно знайти цей додаток в Google Play, відкрити його сторінку, натиснути на три крапки в кутку екрану і поставити галочку біля пункту «Оновлення».

Оновлення
Інформаційні віджети

Надмірне витрачання трафіку може бути пов’язано з інформаційними віджетами (новини, погода, графіки). Якщо користувач оновлює їх кілька разів на день, це витрачає інтернет-трафік.

Багато віджетів оновлюються автоматично, що можна змінити в налаштуваннях програми, що відповідає за віджети (наприклад, Google Новини).

Браузер без спрощеного режиму і блокування реклами

Значна кількість трафіку витрачається під час використання браузера. Однак його можна скоротити, якщо перейти на спрощений режим. Він допоможе швидше завантажувати сторінки і заощадити до 60% трафіку.

Реклама і спливаючі вікна також витрачають інтернет-трафік, тому необхідно включити їх блокування. І спрощений режим, і блокування реклами можна активувати в налаштуваннях браузера.

спрощений режим

Як дізнатися, куди витрачається інтернет-трафік?

Щоб дізнатися, на що витрачається інтернет на телефоні, досить зайти в налаштування телефону і виконати наступні дії:

  1. Знайти розділ «Мережа та Інтернет» або «Мобільні дані».
  2. Відкрити пункт «Мобільний Інтернет» або «Трафік даних» або «Передача даних».
  3. Щоб побачити детальний звіт, потрібно вибрати або стільникового оператора, або Wi-Fi. Ми наводимо приклад витрати трафіку через Wi-Fi.

Назви пунктів можуть відрізнятися в залежності від моделі телефону, проте потрібна інформація повинна бути в налаштуваннях будь-якого смартфону. Якщо знайти розділ не виходить, можна скачати спеціальний додаток в Google Play – просто введіть в пошук “витрата трафіку”. Вони володіють такими ж функціями, як і розділ в налаштуваннях телефону.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8...

Більше схожих статей