Як впливає кабель на швидкість зарядки смартфона?

Зараз на головній

При використанні зарядного пристрою дуже важливо звертати увагу на USB-шнур, від технічних можливостей якого залежить швидкість зарядки смартфона. Якщо провід дешевий, тонкий і довгий, то телефон буде довго заряджатися, а в деяких випадках і зовсім посадить акумулятор. Краще використовувати «рідні» дроти, а при їх втраті грамотно підібрати альтернативу.


У цій статті розповімо про основні способи маркування USB-кабелів, розглянемо їх характеристики, а також пояснимо їх вплив на швидкість відновлення заряду.

Від чого залежить швидкість зарядки телефону

При виборі дуже важливо звертати увагу на товщину проводу.

Сучасні моделі USB-шнурів складаються з багатожильного кабелю, під оболонкою якого зібрані кілька жил. Частина цих жил використовуються для передачі даних (у них є маркування Data), а інші призначені для зарядки смартфона (позначаються Charge).

USB-шнур

Товщина зарядних шнурів, як правило, маркується за американською системою AMG. Для USB-проводів в основному застосовуються два типорозміри: 28/28 і 28/24 AWG.

Моделі з показником 28/24 кращі, оскільки при їх використанні телефон заряджається через товщу жилу 24 AWG з діаметром і площею перетину 0,511 мм і 0,205 мм 2 відповідно. У типорозмірів 28/28 робочі характеристики гірші. У них використовується більш тонка жила з меншим діаметром (0,321 мм) і дуже маленькою площею перетину (0,081 мм 2).

USB-шнур

Ось чому в процесі зарядки кабелі з маркуванням 28/24 AWG здатні пропускати через себе до 3,5А, а моделі 28/28 AWG заряджають повільніше. Сила струму у них коливається в межах 0,5 А.

Іноді в продажу з’являються шнури 28/21 AWG. Відповідно до маркуванням перетин їх жил більший, ніж у 28/24. Це означає, що вони заряджають ще швидше.

Швидкість зарядки також залежить від довжини кабелю, а точніше від опору. Чим більше довжина, тим вище опір.

Ось чому на деяких коротких шнурах смартфони заряджаються швидше в порівнянні з довгими товстими USB-проводами NoName.

Що в кабелі впливає на зарядку телефону

Швидкість зарядки смартфона визначається технічними можливостями зарядного пристрою і параметрами кабелю. Всі важливі характеристики вказуються на упаковці та доступні для попереднього ознайомлення.

телефон заряджається від Power Bank

Перед покупкою необхідно перевірити:

  • довжину шнура,
  • максимальний вихідний струм (чим вище значення, тим швидше буде заряджатися телефон),
  • здатність підтримувати функцію «швидкої зарядки».

USB-шнур

Також рекомендується оглянути USB-шнур візуально, перевірити його на гнучкість, випробувати якість роз’ємів. Спеціальні запресовки з гнучкою основою біля штекера, як правило, продовжують термін служби.

При покупці важливо звертати увагу на продукцію іменитих брендів, а при відсутності фінансової можливості – на брендовані пристрої. Кабелі з розряду NoName працюють недовго, а технічні характеристики у них дуже слабкі.

Як вибрати кабель для швидкої зарядки телефону

Необхідно керуватися наступними вимогами:

  • кабель повинен бути якомога коротшим,
  • на упаковці проставлене ​​маркування 28/24 AWG,
  • передбачена можливість підтримки технології USB 3.0, необхідної для швидкої зарядки і передачі файлів,
  • наявність металевого корпусу і якісне оформлення підставки штекера продовжать термін служби.

Швидкість зарядки смартфона залежить від технічних можливостей самого зарядного пристрою, а також від характеристик USB-кабелю. При неграмотно обраному шнурі навіть потуги найпродуктивнішого зарядного пристрою виявляться марними. Ось чому до вибору кабелю треба ставитися максимально серйозно.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8...

Більше схожих статей