Встановлена причина, чому саме чоловіки більше хворіють на COVID-19

Зараз на головній

Геномні особливості дихальних шляхів у чоловіків, літніх людей і курців, роблять їх більш схильними до захворювання COVID-19, говориться в звіті групи вчених з Дослідницького інституту трансляційної геноміки (TGen) в США за підсумками поглибленого аналізу вірусу SARS-CoV-2.


Як пише журнал Nature Medicine, вчені вивчали вплив коронавірусу на більш ніж 1,3 мільйона клітин із зразків тканин носа, дихальних шляхів і легенів.

Матеріал був взятий у 228 здорових осіб.

Один з учасників дослідження, доцент Ніколас Банович заявив, що увага фахівців була зосереджена на впливі SARS-CoV-2 на три ключові клітини дихальних шляхів:

  • альвеолярний тип 1, необхідний для вдихання кисню та видихання вуглекислого газу;
  • альвеолярний тип 2, захищає клітини типу 1;
  • епітеліальні клітини дихальних шляхів, які видаляють і нейтралізують потенційно шкідливі речовини з вдихуваного повітря.

Крім цього увагу генетиків було сфокусовано на даних попередніх досліджень про келихоподібні клітини, які в надмірній мірі виробляють ангіотензин перетворюючий фермент 2 – ACE2, що є в свою чергу “точкою входу” коронавірусів в клітини.

коронавірус

Отже, стало відомо, що у чоловіків, літніх людей і курців фермент ACE2 є більш вираженим. У них експресується більше протеази TMPRSS2: вона задіяна в розрізуванні Spike-білка на поверхні вірусу. Це полегшує інфікування.

Також виявлений ряд інших ферментів, які дозволяють вірусу вільніше заражати організм.

Ми вивчили безліч чинників проникнення в більшість органів і типи клітин, які зазвичай інфіковані вірусом COVID-19. Крім супутніх захворювань, таких як високий кров’яний тиск і діабет, це дослідження допомагає пояснити біологію, що лежить в основі того, чому люди похилого віку і курці можуть піддаватися більш високому ризику зараження COVID-19 і повинні бути пріоритетними для профілактичних заходів та вакцинації.

– заявив учений.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,078Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Як зберегти заряд батареї на Android: відключаємо один з режимів

В налаштуваннях смартфона можна виявити чимало опцій, активація яких спрямована на зменшення витрати заряду акумулятора. Наприклад, вам самостійно вдасться...

Більше схожих статей