Експерти розповіли, як захистити ваш смартфон від прослушки

Треба прочитати

22,086Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

На сьогоднішній день ні для кого не є новиною той факт, що компанії можуть за допомогою наявних на мобільному пристрої мікрофона, фронтальної та звичайної камери прослухати і переглянути все, що ми говоримо або робимо. Наприклад, багато хто, напевно, не раз помічали, як у них з’являється реклама саме тих продуктів в соціальних мережах, про які вони недавно згадували поряд зі своїм пристроєм.


До того ж, в наших смартфонах міститься величезна кількість конфіденційних даних, включаючи особисті повідомлення, фотографії та банківську інформацію.

Недбалим ставленням до питання їх збереження можуть скористатися кіберзлочинці, сталкери і ревниві дружини: за допомогою спеціальних програм можна прослуховувати телефонні дзвінки, отримувати текстові повідомлення (навіть якщо вони були видалені), встановлювати програмне забезпечення та отримувати паролі, а також визначати точне місце розташування по GPS. Деякі з так званого “шпигунського ПО” можна встановити віддалено, не заважаючи роботі телефону, тобто ви цього можете навіть не помітити.

GPS

Однак існують способи захистити свою особисту інформацію, і ось деякі з них:

1. Нещодавно “Бі-бі-сі” досліджувала ймовірність появи реклами в відповідь на голосові підказки (коли ви говорите щось поруч з телефоном) і виявила, що це цілком можливо. Якщо додаток запитував дозвіл на запис звуку, а користувач не помітив згадку про це (зазвичай дрібним шрифтом) і не заборонив це робити, він добровільно дозволив використовувати звук зі свого смартфона. Слід уважно перевіряти дозволи для кожного нового додатка і відключати доступ до мікрофона, а також можливість передачі інформації про вас і ваш смартфон на зовнішні сервіси.

2. Встановлювати програми потрібно тільки з перевірених джерел, і не давати права доступу просто так, якщо вони не потрібні для нормального функціонування софта.

3. Використовуйте альтернативні інструменти зв’язку. У багатьох випадках сервіси для онлайн-спілкування, такі як Telegram, можуть бути безпечніше, ніж звичайний телефонний дзвінок.

4. Вимикайте телефон, коли не користуєтеся їм. Це порушить безперервний доступ до ваших текстових повідомлень і телефонних розмов. Деякі програми-шпигуни не дозволяють вимкнути мобільний телефон, і це теж хороший спосіб визначити, чи прослуховується він.

5. Вимкніть Bluetooth, якщо він не використовується. Підключайтеся по Bluetooth тільки до пристроїв тих людей, яких ви знаєте.

6. Вимикайте GPS на той період часу, поки ви його не використовуєте.

7. Зупиніть фонову роботу додатків і всі автоматичні оновлення.

8. Скачайте один з додатків для захисту від шпигунського ПЗ (наприклад, McAfee Mobile Security, Spyware Detector, Mobile Security and Anti Spy, Lookout і інші).

9. Не залишайте свій телефон без нагляду і не відкривайте підозрілі посилання.

10. Поспостерігайте, наскільки швидко розряджається ваш телефон: швидка розрядка може говорити про прослуховування. Правда, це не завжди є показником: часом проблема все-таки в “втомленому” акумуляторі телефону.

11. Поспостерігайте, чи не занадто нагрівається ваш телефон: іноді це відбувається через його віддалене використання (але причини можуть бути і більш прозаїчними. Наприклад, нагрівання при телефонній розмові – цілком звичайне явище: в цей момент пристрій знаходиться в процесі активного обміну даних ).

12. Спробуйте прислухатися до можливих фоновим шумів під час розмови. Якщо ви чуєте щось дивне, наприклад відлуння, клацання і так далі, то, можливо, ваш телефон прослуховується.

13. Запитайте деталізацію рахунку. Якщо виявиться, що відправляються повідомлення / відбуваються телефонні дзвінки, про які ви нічого не знаєте, зв’яжіться з оператором стільникового зв’язку.

14. Іноді допомагає скидання телефону до заводських налаштувань за замовчуванням.

15. Самий радикальний крок – зміна стандарту зв’язку з GSM на CDMA або смартфона на простий телефон. Можна виймати SIM-карту з телефону, коли особливо потрібно зберегти конфіденційність.

16. Для того, щоб уникнути перехоплення повідомлень, можна завантажити додатки для шифровки, такий, наприклад, як Oversec.

17. У деяких месенджерах також можна створювати “секретні чати”, доступні за паролем або повідомленнями, які самі видаляються.

18. Використовуйте VPN і проксі для роботи в інтернеті.

19. Можна завантажити додаток, який роздає фейковий GPS, наприклад, Fake GPS Location. Правда, експерти відзначають, що на iPhone офіційно встановити таке, швидше за все, не вийде через закритість системи.

20. Знайдіть технічно підкованого юриста і зверніться до стільникового оператора, якщо підозрюєте, що вас підслуховують.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Останні новини

ПриватБанк запустив революційну послугу: “Інших в Україні немає …”

ПриватБанк знову виявився новатором на українському ринку, запустивши послугу, яка не має ніяких аналогів. Це можливість відправити Swift-перекази через...

Більше схожих статей