Створено акумулятор, здатний працювати століттями без підзарядки

Зараз на головній

В Японії розроблений акумулятор на основі синтетичних алмазів і радіоактивних ізотопів. Одного його заряду вистачає на сотні років, і творці пропонують використовувати його в потужних бурових установках і космічному устаткуванні. Але такі АКБ ще не можуть похвалитися високою питомою потужністю, і про серійне їх виробництві розробники поки не замислюються.


“Діамантові» японські акумулятори

Фахівці Національного інституту матеріалознавства Японії (National Institute of Materials Science, NIMS) розробили акумулятор, що працює на одному заряді сотні років. За інформацією Nikkei Asian Review, такий елемент живлення складається з трьох основних елементів, два з яких радіоактивні.

Основний компонент нового японського акумулятора – це алмаз, але не натуральний, що видобувається в кар’єрах, а синтетичний. Такі алмази створюються в лабораторних умовах, мають параметри, схожі з природними, але коштують в десятки разів дешевше, що дозволяє широко застосовувати їх в різних областях.

Два інших компонента – це ізотопи вуглецю і нікелю з тривалим періодом напіврозпаду. Так, для вуглецю-14 він становить 5700 років, а для нікелю-63 – 100 років. Використання обох матеріалів і дозволяє батареї працювати сотнями років.

Принцип дії

Синтетичний алмаз в батареї, запропонованій японськими вченими, використовується в якості електродів. Цей матеріал починає виробляти електрику під впливом бета-випромінювання від ізотопів вуглецю і нікелю, а щоб захистити навколишнє середовище від радіоактивного забруднення, батарея має металеву захисну оболонку, виконану з алюмінію або іншого металу. Батареї подібного плану називають «бета-гальванічними».

Прототип своєї батареї японці демонструвати не стали

Вчені розробили робочий прототип такого акумулятора, але до серійного виробництва нового типу АКБ поки ще дуже далеко, оскільки їм ще потрібно вирішити проблему низької питомої потужності, що генерується їх винаходом. На момент публікації матеріалу вона вимірювалася навіть не в міліватах – створена в NIMS батарея виробляла лише 1 мікроват потужності, тобто одну мільйонну вата.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Експерти розповіли, що потрібно оперативно робити, якщо ваш смартфон зламали

Причиною уповільнення роботи смартфона і дивацтв у його роботі можуть бути зовсім не зайві кілька гігабайт фото в пам'яті,...

Більше схожих статей