Київстар, Vodafone і lifecell змінять свої тарифи вже найближчим часом

Зараз на головній

Незважаючи на те, що НКРЗІ, державний телеком-регулятор, спробувала вплинути на розцінки голосових дзвінків, мобільні оператори все одно змінять свої тарифи, і здається, в бік зниження. Це станеться вже найближчим часом.


Нові розцінки: чому оператори незадоволені?

Згідно з рішенням НКРЗІ, починаючи з 1 липня поточного року хвилина вихідного дзвінка на номери фіксованого зв’язку повинна коштувати сім копійок (на місцеві звінки) або десять копійок (на міжмісто). З початку наступного року вони повинні зменшитися до п’яти і восьми копійок відповідно. З точки зору операторів – регулятор не має права втручатися в роздрібні ціни. З точки зору споживачів оператори не мають рації, тому що собівартість кожного дзвінка на стаціонарні номери копійчана, а розцінки у мобільних операторів неймовірно завищені. Нагадаємо, що виглядають вони приблизно таким чином:

  • У Київстару в тарифному плані «Спілкування без кордонів» – 1,5 грн / хв.
  • У Vodafone в тарифі SuperNet Turbo – 0,6 грн / хв;
  • У lifecell в тарифному плані «Смарт Лайф» – 1 грн / хв.

Позиції самих операторів дещо відрізняються. Lifecell і Vodafone підтримують рішення регулятора, Київстар нагадує про те, що у нього є пакети послуг, в рамках яких можна отримати деяку кількість хвилин на дзвінки в стаціонарній мережі. Також, наприклад, оператор Vodafone не розуміє, чому розрахункові такси за мобільні мережі знижуються окремо від такс на фіксовані номери.

А ось в таборі «Укртелекому» рішенням регулятора, здається, не дуже задоволені. Зниження розцінок просять відкласти, оскільки якщо знизити їх посеред фінансового року, то виконати бюджет компанії стане вельми скрутно. У НКРЗІ, втім, таку пропозицію відхилили. Представники державного регулятора відзначили, що в європейських країнах ставка фіксованого зв’язку встановлена ​​на рівні 0,07 євроцента за хвилину, тобто 2,37 копійок – набагато нижче ніж в Україні. Середньозважена ставка інтерконекту в нашій країні становить 2,8 копійок за хвилину, тобто вище, ніж в ЄС – при несумірні рівні добробуту.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,085Фанитак
498Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

експерти розповіли, в чому небезпека та мінуси 5G-мереж

5G відміну від 4G має частоти вище (у 4G 800, 900, 1800, 2100, 2600 МГц), а у 5G 3,4-3,8...

Більше схожих статей