Звук повідомлення, вам прийшло нове SMS. А разом з ним і грошовий переказ на банківську карту. Але от невдача, ніяких грошей ви не чекали, а ім’я людини, яка здійснила переказ, вам не знайоме в принципі. Далі дзвінок або ще одне SMS з проханням повернути кошти, які були відправлені помилково. Трапляється всяке, однак повертати гроші, які прийшли на карту від незнайомої людини, може бути небезпечно. Є відразу три причини, чому не варто так робити.


Фейковий переказ

Якщо вам прийшло SMS про грошовий переказ, це ще не означає, що сам переказ відбувся. Шахраї досі користуються старою як світ схемою з розсилкою повідомлень, замаскованих під типові оповіщення від банку. Неуважні люди ведуться і думають, що повертають чужі гроші, хоча насправді просто переводять аферистам свої.

Такий “розвод” легко розкусити – шахраї розсилають «оповіщення» з лівих номерів, які з реальними банківськими не мають нічого спільного. Та й банальна перевірка переказу через мобільний банк швидко розставить все по місцях.

Незаконні операції

Але може прийти не фейковий, а цілком реальний переказ. Як тоді бути, якщо його відправник слізно молить повернути гроші, тому що призначалися вони на лікування бабусі, в допомогу дітям-сиротам або на корм голодуючому коту? Все одно повертати не можна. Повернувши кошти за вказаним рахунком, ви ризикуєте стати ланкою в злочинній схемі з відмивання грошей, вкрадених з чужої карти. Або через ваш рахунок оплатять незаконний товар. І прийдуть правоохоронні органи з розглядом вже до вас.

Повернення платежу

Зустрічаються і ситуації тривіальніше. Ви повернете гроші, а зловмисник піде в банк, де запросить повернення переказу, зробленого помилково. І суму спишуть з вашого рахунку ще один раз. Те ж саме, до речі, без проблем може зробити і звичайна людина, яка дійсно перевела вам гроші випадково. Але ви не можете знати напевно, з ким маєте справу – з шахраєм або постраждалим від власної неуважності. Не варто піддавати себе ризику, щоб це з’ясувати.

Прийшло? Нехай полежить, чіпати нічого не варто, гроші нікуди не втечуть. При необхідності їх поверне сам банк. Можна навіть зробити превентивний дзвінок в фінансову організацію і пояснити ситуацію співробітникам самостійно. Так ви підстрахуєте себе на випадок подальших розглядів.

А ось чого точно не варто робити, так це витрачати чужі гроші відразу ж після випадкового переказу. За це передбачена кримінальна відповідальність, і той факт, що кошти потрапили вам в руки зовсім випадково, не буде вважатися виправданням або пом’якшувальною обставиною.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Названо ознаки того, що у вас є залежність від смартфона

В минуле

Названо додатки, якими можна замінити WhatsApp

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle