Статті

Чому ноутбук сильно нагрівається: причини перегріву

Ноутбук перегрів

Одна з найпоширеніших проблем, пов’язаних з ноутбуками, – це їх перегрів. І причин для підвищеної температури під корпусом може бути вагон і маленький візочок. Розглянемо ключові варіанти і розберемося, чому ноутбук сильно нагрівається, а також вияснимо, де кращий ремонт ноутбуків в Києві.


Ноутбук запорошився

Корпус ноутбука – це не монолітна конструкція, і через отвори всередину неминуче потрапляє пил. У якийсь момент його може зібратися так багато, що він заб’є вентиляцію і почне заважати нормальній роботі системи охолодження. Якщо ваш ноутбук почав перегріватися або навіть відключатися сам по собі після декількох годин роботи, то цілком ймовірно, що пора розгвинчувати корпус, включати пилосос і проводити генеральне прибирання. Якщо ж самому розбирати ноутбук лячно, тоді краще звернутись в Сервісний Центр F1Center, який зробить це кваліфіковано та швидко.

Ноутбук на максимумі швидкодії

Сама конструкція сучасних ноутбуків далека від ідеалу. Виробник женеться за компактністю, заради якої доводиться неминуче жертвувати ефективністю охолодження. Найсильніше це проявляється на потужних конфігураціях, де від процесорів і відеокарт з високим теплопакетом потрібно відводити дуже багато тепла на піковому навантаженні.

Іншими словами, сильно грітися для багатьох моделей ноутбуків – це варіант норми. Так вже вони спроектовані. І які б кулери не стояли всередині, їх ККД буде не вистачати, якщо запущені топові ігри або відбувається рендеринг відео. Вирішити проблему можна, прикупивши додаткове охолодження у вигляді спеціальної підставки. Проте це не завжди зручно, але доволі ефективно.

Пора замінити термопасту

заміна термопасти

Для кращого відведення тепла від процесора на нього наносять термопасту або ставлять термопрокладки. І те, і інше з часом твердне і перестає виконувати свою пряму задачу, через що ноутбук починає перегріватися. Проблема вирішується розбиранням лептопа і нанесенням нової термопасти. Це не найскладніша операція, яку можна виконати за відео з Ютуб, але якщо з технікою ви не особливо дружите, краще віднести ноут в сервіс.

Поломка кулера

Можливою причиною перегріву може бути зламаний кулер – ви легко визначите його поломку, якщо ноутбук раптом почне неадекватно грітися і працювати абсолютно безшумно. У рідкісних випадках глючити і приводити до перегріву може і материнська плата. Щоб розібратися в проблемі, швидше за все, доведеться відвідати спеціалізований сервісний центр.

Майнери і шкідливі програми

Як ми вже з’ясували, ноутбуки можуть перегріватися від надмірного навантаження. Але створювати його можуть не тільки комп’ютерні ігри. Хакери промишляють підкиданням нічого не підозрюючим користувачам так званих Майнерів – програм для видобутку криптовалюти. Тобто, на чужому «залізі» буквально роблять гроші, поки ноутбук працює на знос.

Майнер працює в фоні і не відображається серед запущених програм, однак не помітити його складно, оскільки шкідник тягне на себе більшу частину ресурсів системи, через що починаються моторошні гальма. При найменших підозрах на зараження ноутбука шкідливими програмами, слід встановити хороший антивірус і просканувати систему. А якщо він нічого не знаходить, а перегрів і гальма тривають, має сенс перевстановити систему з нуля.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

ТОП-3 флагманських смартфони які реально вартують своїх грошей

В минуле

Названо додатки, які вирішать проблему перегріву смартфона на Android

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle