Статті

Названо додатки, які вирішать проблему перегріву смартфона на Android

вогонь

Невеликий нагрів смартфона або планшета – явище абсолютно нормальне. Це реакція на підвищення навантаження в 3D-додатках, іграх, камері з ІШ-функціоналом і тривалу експлуатацію при максимальній яскравості екрану. Але навіть в цих випадках температура пристрою не повинна перевищувати рекомендовані значення.


Якщо ж девайс розжарюється настільки, що його неприємно тримати в руках, тоді у вас серйозні перебої в його роботі.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ ПРИСТРОЮ ПРИ НАГРІВАННІ?

Високі температури руйнують припій, що з’єднує електронні компоненти один з одним і друкованою платою. Як результат, в роботі пристрою з’являються збої: якісь програми перестають функціонувати коректно, якісь не запускаються взагалі. Перегрів дисплея призводить до тимчасових або постійним перекручуванням картинки. Страждає і акумулятор: навантаження на нього збільшується, заряд знижується прямо на очах, плюс підвищується знос.

При перших підозрах на те, що температура Android близька до критичної, перевірте стан пристрою за допомогою спеціальних додатків з Google Play.

ЧОМУ СМАРТФОН ГРІЄТЬСЯ?

Перш ніж ми перейдемо до опису корисних утиліт для Android, давайте поговоримо про те, чому температура всередині смартфона може підвищуватися і чому не можна покладатися тільки на вбудовану функцію відключення живлення при перегріві.

Від чого смартфон перегрівається? Перша і сама банальна причина: він довгий час пролежав під прямими променями сонця. Дуже необачно вважати, що за 15-20 хвилин нічого з ним не станеться: і кількох хвилин вистачить, щоб корпус розжарився до небезпечних значень.

Перегріватися смартфон може і через програмні збої, проте ця проблема стосується пристроїв старого зразка з першими версіями Android. Сучасні апарати схильні до неї в набагато меншому ступені.

Ще одна причина перегріву – внутрішні механічні пошкодження внаслідок удару, падіння, згинання пристрою або заводськиго браку. Такі випадки відносно рідкі, і якщо це заводський брак, то він виявляється в перші дні після покупки.

Як функціонує вбудований захист від перегріву? Відключення живлення відбувається, коли операційна система бачить незначне підвищення температури всередині до критичного рівня. Як тільки ОС починає втрачати доступ до даних, які необхідні для коректної роботи, вона реагує автоматичним вимиканням.

Іншими словами, на момент відключення живлення в пристрої вже йдуть пошкодження, і він намагається захистити себе від подальших проблем. Але цей захід не допоможе, якщо телефон буде і далі піддаватися високим температурам.

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОДАТКИ ДЛЯ ОХОЛОДЖЕННЯ ANDROID?

Внутрішній захист передбачає тільки екстрене відключення. А спеціалізовані додатки дають набагато більше інформації про стан пристрою: вони дозволяють відслідковувати зміни температури в режимі реального часу і отримувати повідомлення при досягненні певного порогу.

У нормі робоча температура смартфонів і планшетів становить 20-30 градусів за Цельсієм. В даному випадку немає різниці, на якій ОС вони працюють, проте методи охолодження Android і iOS розрізняються.

Найкраще, щоб температура пристрою трималася у нижньої межі, тобто 20-25 градусів. А рівень, при якому додаток буде сповіщати про перегрів, повинен складати на пару градусів більше, тобто 27-28. Від тривалої нічної зарядки краще відмовитися, так як в цьому випадку контролювати стан пристрою неможливо.

COOLING MASTER-PHONE COOLER-CPU HEAT MINIMIZER

Почнемо з утиліти, яка набрала найбільше позитивних оцінок в Google Play. Cooling Master: CPU Heat Minimizer користується популярністю завдяки великій кількості налаштувань. Для повноцінної роботи з додатку необхідно отримати доступ до списку встановлених програм, тоді він зможе сканувати запущені процеси і зупиняти ті, які найбільше витрачають батарею. Крім цього користувач може встановити температурний поріг, при якому надходить повідомлення про перегрів, вибрати звук оповіщення та анімацію.

Також програма надає інформацію про стан акумулятора та його поточній температурі, відстежує навантаження на процесор, який може уповільнити роботу під час перегріву, і пропонує поради щодо запобігання наслідків нагрівання.

BATTERY TEMPERATURE

Зовсім простий, проте функціональний і корисний додаток буде тримати вас в курсі внутрішньої температури смартфона. Ви в будь-який момент зможете дізнатися цей показник, так як відповідна іконка буде додана в панель повідомлень. Таким чином можна відстежувати температурні показання при різних сценаріях використання пристрою і спостерігати, як робота різних додатків впливає на ступінь нагріву Android.

Щоб отримувати сповіщення про перегрів, необхідно вказати температурний поріг і вид повідомлення. Додаткову інформацію про шкоду перегріву і способи усунення можна знайти в розділі «Поради».

COOLING MASTER-PHONE COOLER FREE, CPU BETTER

Функціонал цього додатка мало відрізняється від представлених вище. Основні інструменти все ті ж: моніторинг внутрішньої температури, установка порогу, повідомлення при досягненні небезпечних значень. Крім цього утиліта відображає поточне завантаження процесора і оперативної пам’яті , що може дати корисну інформацію про те, що нагрівання позначається на працездатності пристрою.

Наявність в оперативній пам’яті ресурсномістких програм становить особливу небезпеку для Android, схильного до перегріву. Якщо забезпечити Cooling Master усіма необхідними дозволами, утиліта буде очищати ОЗУ від зайвого навантаження. Таким чином ризик спонтанного перегріву буде знижений.

ЧОМУ ПОДІБНІ ПРОГРАМИ ПОТРІБНІ?

По правді кажучи, власники сучасних смартфонів і планшетів рідко стикаються з необхідністю моніторити температурні показники. Актуальні версії процесорів, велика кількість ОЗУ і потужні акумулятори здатні витримати значне навантаження, навіть при залученні складних ІШ-алгоритмів і VR-графіки.

Проте, як було сказано на початку, причиною перегріву можуть служити механічні пошкодження пристрою. А для старих Android незначне підвищення температури всередині – явище нерідке.

Знаючи поточну температуру смартфона і наскільки вона відрізняється від нормальної робочої, ви зможете вчасно вжити заходів до того, як перегрів почне викликати незворотні зміни в роботі Android. Автономність збільшиться, здоров’я акумулятора буде збережено, а особисті дані не постраждають від непередбачених помилок.

Також це змусить вас проаналізувати, з якої причини девайс перегрівається і як цього можна уникнути. Адже попередити, як ми знаємо, легше, ніж виправити.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чому ноутбук сильно нагрівається: причини перегріву

В минуле

Як дізнатися у якого стільникового оператора швидше інтернет в певному місці?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle