Статті

Що робити якщо ви підійшли до банкомату, а з нього стирчать чужі гроші

Уявімо собі ситуацію – ви підходите до банкомату, а у відділенні для видачі готівки лежить значна сума банкнот. Відразу виникає думка: Ось це халява! Однак, така «халява» може привести вас до великих проблем із законом.


Що робити якщо ви підійшли до банкомату, а з нього стирчать чужі гроші.

Чому так?

Гроші належать іншій людині, а взяти чуже – потрапити під статтю «Крадіжка», яка передбачає відповідальність до 5 років позбавлення волі.

Пам’ятайте, що навіть якщо людина забула коштовні речі на лавці, а ви їх заберете собі, то вас також можуть звинуватити в крадіжці.

Такі закони. Інакше, це було б смішно: йде людина попереду вас, впустила сумку, а ви підбігаєте, піднімаєте її і кричите “Моє по закону! Не віддам”.

Що робити?

Не варто торкатися до грошей взагалі, експерти рекомендують навіть близько не підходити до банкомату.

Як правило, банкомат має кілька камер відеоспостереження, а також камери в самому приміщенні. А вирахувати людину навіть в масці по вуличним камерам (його маршрут) сучасним системам не складе труднощів.

ПриватБанк

1. Зачекайте кілька хвилин.

Як правило, банкомат протягом 30-40 секунд забирає забуті купюри назад. Після того, як банкомат забере назад чужі гроші, можна скористатися пристроєм в своїх цілях.

2. Якщо банкомат гроші не забрав (поломка датчика або зависання системи), а ви близько до нього не підходили і у вас немає часу, то краще пошукати інший банкомат.

3. Якщо ви якимось чином стоїте поблизу банкомату і спробували «запхати» купюри назад, то залишати банкомат з грошима вже не варто.

Якщо ситуація відбувається у відділенні банку, то потрібно покликати працівника банку.

Якщо справа відбувається вночі або у вечірній час, то краще зателефонувати на гарячу лінію банку і пояснити ситуацію.

Можливо банкомат перезавантажать віддалено і він забере гроші. Також співробітник може проінструктувати вас з приводу подальших дій.

4. Якщо додзвонитися в банк не вдалося, а ви людина з високою соціальною відповідальністю, то варіанти у вас два:

– Зателефонувати в поліцію і пояснити ситуацію. Там підкажуть, що робити. Може навіть приїхати наряд, скласти акт і вилучити купюри;

– Самостійно віднести гроші в найближче відділення поліції і здати їх написавши пояснювальну. Поліцейські повинні скласти акт прийому у вас готівки;

Бажано зняти на відео як ви берете ці гроші і рахуєте на камеру, щоб потім не було питань.

Пам’ятайте!

Привласнювати гроші, які стирчать з банкомату – не можна! Навіть якщо у вас думки «банк не збідніє, а мені в пригоді», це є порушенням закону і СБ банку все одно звернеться в правоохоронні органи.

І іноді, через суми в 1000 грн. людина стає фігурантом кримінальної справи.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button