Hardnews

Названо способи захиститися від випромінювання смартфона

смартфон
смартфон

Про шкоду випромінювання від смартфонів сказано чимало. Спочатку вчені лякали користувачів онкологією, але довести цю теорію так і не змогли. Спробуємо розібратися, якій версії вірити і як захистити себе, якщо ви все ж боїтеся випромінювання. Спойлер: шапочка з фольги не допоможе.


Смартфони працює за допомогою неіонізуючих електромагнітних хвиль. На відміну від іонізуючих, до яких відноситься радіація і рентгенівські промені, їх випромінювання набагато слабкіше і не надає помітного впливу на користувачів.

Перш ніж новий смартфон надійде на ринок, пристрій повинен пройти сертифікацію SAR. Вона вимірює швидкість поглинання радіочастотної енергії – так можна дізнатися, скільки випромінювання людина отримала за секунду використання гаджета. SAR має свої стандарти в більшості країн – наприклад, в ЄС допустимою вважається величина 2 Вт / кг, в США норма становить 1,6 Вт / кг.

Як випромінювали старі телефони

Випромінювання в сучасних пристроях, як правило, не перевищує 0,5 Вт / кг. З одного боку, це говорить про їх безпеку. З іншого боку, ми не так давно користуємося смартфонами, і їх вплив на людський організм повністю не вивчено, тому складно сказати, як випромінювання вплине на людину через 40-50 років.

Якщо це питання вас все-таки турбує, ось що можна зробити, щоб мінімізувати вплив випромінювання на організм:

  1. Обмежте час, який ви витрачаєте на дзвінки, а замість телефонних дзвінків використовуйте текстові повідомлення. До того ж, це чудово перегукується з сучасним цифровим етикетом.
  2. А для дзвінків краще використовуйте гарнітуру, щоб не тримати смартфон поруч з головою. З іншого боку, деякі побоюються, що і бездротові навушники можуть вплинути на здоров’я в майбутньому, так що, може бути, варто повернутися до звичайних провідних навушників?
  3. Обмежте час, який ви проводите поряд з гаджетом. Більшість людей беруть смартфони в ліжко і всю ніч сплять поруч з ними. Навіть якщо випромінювання безпечне, то, як мінімум, варто обмежити синє світло від екрану перед сном – дослідження показують, що воно може порушувати циркадні ритми, а це вже загрожує роботі імунної системи, виробленню мелатоніну і інших гормонів.
  4. Вимикайте телефон, коли не користуєтеся мобільним. Просто перейдіть в режим польоту в ситуаціях, коли мобільник не потрібний, наприклад, через поганий прийом мережі. Це не позбавлено сенсу, адже в місцях з поганим сигналом випромінювання здатне значно збільшуватися через пошуку мережі.

Крім того, виходить, якщо небезпека все-таки існує, то з дому потрібно викинути роутери, мікрохвильовки, фени, навіть електродрилі – адже у них SAR вище, ніж у смартфонів!

Ми ж, у свою чергу, нагадаємо, що негативний вплив випромінювання від гаджетів на наш організм не доведений, хоча дослідження вже проводилися і неодноразово. Більш того, автори досліджень, які говорять, що це випромінювання шкідливе, роблять застереження, що шкоду потрібно досліджувати в майбутньому і зараз її можна тільки припустити.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Samsung випустить недорогі смартфони з екранами, яких немає навіть у iPhone

В минуле

Названо додатки, які відверто шкодять вашому смартфону

В майбутнє

Також буде цікаво