Vodafone

Абоненти Vodafone в небезпеці: на телефони приходять небезпечні смс

sms

Vodafone, другий за кількістю абонентів мобільний оператор нашої країни, нагадав про те, що на телефони його користувачів часто приходять небезпечні СМС-повідомлення і дзвінки, за допомогою яких шахраї намагаються виманити у довірливих громадян гроші. Він також перерахував чотири основних види шахрайства.


Різновиди шахрайства: як нас дурять

Перший сценарій такий. Ви отримуєте SMS-повідомлення, в якому повідомляється, що з вашої картки нібито були списані гроші, зазвичай значна сума. У ньому також вказують номер так званої «служби підтримки». За цим номером з вами говорить шахрай, представляється оператором служби підтримки. Він виманює у вас дані – номер карти, дату дії, CVC або CVV-код, після чого гроші у вас зникають вже по-справжньому.

Другий сценарій нагадує перший. Вам, знову ж таки, приходить SMS-повідомлення, тільки про те, що ваша картка нібито була заблокована. Вказується номер служби технічної підтримки або безпеки. Зрозуміло, за цим номером вас знову ж чекає шахрай, і подальші дії такі ж, як і в першому сценарії.

Для боротьби з цими двома методами слід пам’ятати, що співробітники банку не будуть питати у вас номер карти – вони і так його знають. Також настійно рекомендується записати справжній номер служби підтримки і набирати його вручну.

Третя схема не втратила своєї актуальності й досі, хоча з’явилася, напевно, ще на початку нульових, коли в українців почали масово з’являтися мобільні телефони. Ви отримуєте повідомлення про те, що нібито виграли великий приз – квартиру, автомобіль, гроші. Вказується номер телефону, за яким у вас і випитують всю інформацію. Боротися з цим видів шахрайства просто: достатньо пам’ятати дві речі. По-перше, філантропів в такому бізнесі не буває: якщо ви не брали участь ні в яких розіграшах, то навряд чи щось виграли. По-друге, як правило, компанії, які проводять розіграші, дзвонять виграв, а не пишуть СМС. Правилом хорошого тону є вести пряму трансляцію розіграшів, щоб всі були впевнені в їх чесності. Для такого формату дзвінки підходять краще.

Четвертий метод шахрайства є старою шахрайську схему, адаптовану під нинішні реалії пандемії COVID-19. Шахраї дзвонять вам, представляючись медичними працівниками, після чого повідомляють, що хтось із ваших родичів захворів коронавірусів і потребує термінової купівлі медикаментів. Гроші пропонують перевести на їх рахунок. Завжди вимагайте точних даних «родича» і просите покликати його до телефону.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар предлагает 10 Гб интернета за 1 гривну в день

В минуле

Абоненты Vodafone в опасности: на телефоны приходят опасные смс

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle