Softnews

Viber і WatsApp: названі месенджери, які стежать за українцями

За словами експертів, в тому числі Олександра Федієнко, заступника голови комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації, величезна кількість месенджерів стежить за українцями. Це робиться для рекламного таргетування, проте ніхто не гарантує, що особиста інформація не буде використана і в інших цілях. Вивчаються як пошукові запити, так і логіни, паролі, а також особисте листування.


Як месенджери стежать за вами

За словами Федієнка, практично будь-який месенджер відстежує інформацію про користувача. Наприклад Viber використовує для цього не менше десяти каналів. Метадані збираються про конкретну людину, машинний інтелект вибудовує модель на основі отриманої інформації. Трекер не може ідентифікувати конкретного користувача, але визначає телефонний номер, номер ID-карти, різні технічні параметри, операційну систему, MAC-адресу, IMEI і цілий ряд інших технічних ідентифікаторів вашого гаджета. На основі цих даний вибудовується віртуальний портрет користувача, який пов’язують з акаунтом в соціальних мережах, після чого спрацьовує особливий алгоритм розширеного пошуку за новою інформацією – друзі, фотографії, заходи, які ви відвідали, і так далі.

Якщо говорити конкретно, то WahtsApp, Instagram і Messenger FB власних зовнішніх трекерів не мають, однак щосили користуються сервісом Google Analytics, вибудовуючи статистику на підставі отриманих від нього даних.

Facebook аналізує взагалі всі можливі дані, включаючи сайти, тематику, годинне, ігрові програми, діалоги, навіть типи лайків, час, який ваш курсор затримався на засланні або новини, збирає семпли – зразки голосу.

Трекери не вшиті в такі маловідомі месенджери, як Signal, Wire, ProtonMail і SafeUM. У першому, наприклад, використовується шифрування, яке не дасть отримати інформацію про вас навіть адміністрації самого месенджера.

Що стосується Telegram, то таке шифрування в ньому використовується тільки в спеціальному режимі. Також при активації функції «Люди поруч» може відбутися розкриття даних про адресу користувача.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар разрешил следить за любым другим абонентом

В минуле

Viber и WatsApp: названы мессенджеры, которые следят за украинцами

В майбутнє

Також буде цікаво