Названо три способи отримати 1 біткоїн

Зараз на головній

Скільки для цього буде потрібно вкладень і як швидко вони окупляться? майнити поодинці або в пулі? І чи варто використовувати біткоїн-крани? Розбираємо в цій статті.


Збираємо монети за допомогою біткоїн-крану

Як заробити біткоїни за допомогою біткоїн-кранів? На момент написання статті вартість одного біткоїну становить $35 000, що за поточним курсом близько 1000 000 гривень.

Зараз в це важко повірити, але ще на початку 2010 року будь-якому охочому роздавали по 5 біткоїнів просто за розгадування капчі на спеціальних майданчиках, званих біткоїн-кранами.

Хоча з іншого боку нічого дивно в цьому немає. Адже в той час біткоїн практично нічого не коштував. У листопаді 2009 року за $ 1 давали приблизно 1000 BTC.

bitcoin
Кран, що роздає по 5 біткоіни всім бажаючим. Фото: twitter

На сьогоднішній день такі крани теж існують, але заробити на них можна вже, м’яко кажучи, менше.

Для прикладу візьмемо один з найпопулярніших біткоїн-кранів freebitco.in з кількістю зареєстрованих користувачів понад 37 млн.

Цей біткоїн-кран дозволяє щогодини заробляти 30 Сатоші (найменша частка біткоїну, названа по імені творця Сатоші Накамото), а виведення коштів стає доступний після накопичення на рахунку користувача суми 30 000 Сатоші. Нагадаю, що один біткоїн дорівнює 100 млн Сатоші.

Виходить, щоб накопичити один біткоїн потрібно звернутися до сайту більше 3 333 333 раз. Якщо ми забудемо про сон і відпочинок, то таким способом зможемо заробити 1 біткоїн через 380 років .

Залишається сподіватися, що після освоєння Марсу наступною метою Ілона Маска стане засіб для безсмертя.

Мабуть заробити 1 біткоїн на кранах по-швидкому не вийде.

Що ж, тоді давайте спробуємо його намайнити?

Майнінг в пулі

Колись для майнінгу біткоїнів досить було встановити спеціальну програму на свій комп’ютер. Звичайному CPU процесору було під силу впоратися з цим завданням.

Але мережа біткоїну влаштована таким чином, що складність видобутку нових монет постійно зростає, а складність розв’язуваного криптографічного завдання збільшується пропорційно кількості майнерів.

Тому після процесорів біткоїни майнили спочатку за допомогою відеокарт, а потім за допомогою ASIC-майнерів.

ASIC
ASIC

ASIC – це пристрій, який, на відміну від відеокарти, покликаний вирішувати лише одну конкретну задачу. Тому він більш ефективний для майнінгу криптовалюти.

Але конкуренція продовжувала зростати. Тоді майнери в гонитві за винагородою стали об’єднуватися в пули. Пули на сьогоднішній день накопичили таку кількість потужностей, що конкурувати з ними одному в гонитві за нагородою вже нереально.

Але зате можна реєструватися в цих пулах, підключати своє обладнання до них віддалено і отримувати нагороду пропорційно витраченим потужностям. За місце в пулі, правда, доведеться заплатити комісію від 2 до 10 відсотків.

В ході першої в історії біткоїн-угоди Марті Малмо – перший помічник Сатоші Накамото відправив на рахунок творця одного з американських форумів 5050 біткоїнів, за які отримав на свій рахунок PayPal 5 доларів 2 центи.

Щоб приєднатися до пулу, спочатку необхідно купити устаткування. Візьмемо для прикладу популярний зараз ASIC Bitmain Antminer S19, який має хешрейт 95 TH / s (терахеш). Його вартість варіює в районі 100 тисяч гривень.

Потім виберемо пул, реєструємося в ньому і зробимо необхідні настройки обладнання. Як показують калькулятори, таким чином нам вдасться заробити близько $ 200 за місяць з одного ASIC-пристрою.

В такому випадку окупність одного «Асіку» складе приблизно 15 місяців. А заробити один біткоіни нам вдасться тільки через 42 місяці .

Соло-Майнінг

А що якщо все-таки ділитися ви не хочете? І вирішили скласти конкуренцію пулу. Давайте пограємо в веселу економіку і порахуємо скільки «Асіків» вам знадобиться в такому випадку.

Як приклад візьмемо пул F2Pool , який займає одну з лідируючих позицій в майнінгу біткоїнів. За останню добу, за даними сервісу blockchain.com, цей пул добув 20 блоків, що відповідає 125 btc. Хешрейт даного пулу становить 17,83EH / s (екзахеш).

Щоб ви могли конкурувати з таким гігантом, вам необхідно закупити стільки ASIC’ів, щоб потужності вийшло не менше, ніж 17,83 екзахешів. Для цього переведемо екзахеші в терахеші і обчислимо необхідну кількість Асік-Майнерів – 187 68 штук.

Майнінг ферма
Майнінг-ферма з тисяч ASIC’ів. Фото: twitter

Не забуваємо, що кожен пристрій споживає 3,25 кВт / год. Значить на добу таку кількість обладнання буде використовувати 14 639 352 кВт електроенергії.

Скільки потрібно вкладень?

На одні тільки майнери нам буде потрібно трохи більше 17 млрд гривень.

Також для них необхідно 3128 великих стелажів місткістю 60 пристроїв / стелаж. Вартість таких стелажів в районі 30 тисяч гривень, значить в розрахунки додамо 94 млн на стелажі і приблизно 25 млн в місяць на електроенергію (по 1,68 гривні за 1 кВт).

Ясно також, що в квартирі все це обладнання розмістити не вийде, знадобиться орендувати гігантський склад або багато серверних. Можна звичайно спробувати домовитися з сусідами. Правда в такому випадку майнити доведеться всім районом. І не забудьте попередити їх про те, що рахунок за електрику в наступному місяці вони отримають трохи більше 🙂

Скільки заробимо?

Візьмемо за основу, що кожен день ми забираємо нагороду пулу F2Pool, всі блоки дістаються нам, а китайському гігантові залишається рахувати збитки. Для зручності підрахунку нехтуємо коливаннями курсу і нагородою.

Припустимо, що нам вдається заробляти по 20 блоків щодня (по 6,25 біткоїнів за блок) – це 3750 btc в місяць, за поточним курсом майже 130 млн доларів. Не погано.

Третій спосіб принесе нам перший біткоїни вже через 11 хвилин .

Але потрібно пам’ятати про окупність самих «Асіків». Не враховуючи роботу персоналу і оренду обладнання, окупність виходить на рівні одного року.

Висновки

Тепер ви розумієте чому майнінг біткоїнів поодинці в 2020 році – перспектива не з найкращих. Дозволити собі такий вид бізнесу можуть одиниці. Тому без пулу в будь-якому випадку не обійтися.

Але зате цілком успішно можна займатися соло-майнінгом інших криптовалют, адже на сьогодні їх вже тисячі. А потім при бажанні можна обмінювати намайнене на біткоїни на популярних біржах або обмінниках, якщо метою накопичення є саме BTC.

Так чи інакше, експерти радять розглядати майнінг як вид бізнесу хоча б з інвестиціями від 300 000 гривень.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,783Фанитак
503Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей