Softnews

Viber назвав плюси переходу з WhatsApp та розкритикував нову політику компанії

Viber

Керівництво Viber висловило власне обурення щодо останнього оновлення політики конфіденційності месенджера WhatsApp. Попри те, що ще раніше користувачі платформи могли припинити застосовувати додаток, який передає їх номер телефону компанії Facebook, зараз їм неодмінно потрібно це зробити. Усі користувачі мають погодитись з новими умовами конфіденційності протягом наступних 30 днів, або доступ до їх облікових записів буде заблокований.


Для того, щоб зрозуміти всю небезпеку, пропонуємо згадати інтерв’ю співзасновника WhatsApp, Брайана Актона, з Пармі Олсон, Forbes, від 2018 року, в якому він обговорював причини власного звільнення та твіт, у якому радив усім видалити власні облікові записи Facebook: “Я продав приватність користувачів заради прибутку. Це мій вибір та рішення, з яким тепер живу щодня.”

Останнє оновлення WhatsApp стало фінальним етапом приєднання додатку до родини Facebook. Оскільки тепер вони стають єдиним цілим, з повідомлень користувачів платформи буде стягуватись додаткова монетизація. Саме це має занепокоїти тих, для кого конфіденційність у мережі є пріоритетом.

В умовах згоди з політикою конфіденційності WhatsApp до 4 січня було зазначено наступне:

  • Повага до вашої конфіденційності є основою роботи нашого додатка. З моменту запуску WhatsApp, ми прагнули надавати Послуги, які будуть відповідати принципам приватності.
  • Однак, повідомлення з WhatsApp не будуть передаватись Facebook для перегляду. Насправді Facebook не буде використовувати повідомлення з WhatsApp з будь-якою метою, окрім як задля покращення роботи та процесу надання Послуг.

Не дивно, що ці два твердження були видалені.

На відміну від WhatsApp, Viber продовжує впроваджувати функції забезпечення конфіденційності задля збереження приватності та захисту даних користувачів. У їх число входять:

  • Наскрізне шифрування за замовчуванням усіх дзвінків та повідомлень без додаткових налаштувань. Все легко та зрозуміло: ніхто, навіть Viber, не має доступу до чатів та дзвінків, окрім користувачів.
  • Доставлені повідомлення не зберігаються на серверах Viber, а резервне копіювання вимкнене за замовчуванням: користувачі, які бажають створити резервну копію чатів, можуть активувати хмарне резервне зберігання. Однак Viber не робить копій повідомлень та дзвінків.
  • Захищений інтерфейс: функції Viber мають першокласний рівень конфіденційності, за допомогою яких користувачі можуть надсилати самознищувальні повідомлення, а окремі чати приховуються через пін-код.
  • Дані користувачів не передаються Facebook: Viber розірвав усі ділові зв’язки з Facebook. Інформація про користувачів не передається та не буде ніколи передаватись цій компанії.

«Нещодавнє обурливе оновлення політики конфіденційності WhatsApp є насмішкою над поняттям приватності. Воно не тільки демонструє неповагу до безпеки даних користувачів, але і до самих користувачів, яка буде і надалі. Зараз я, які ніколи, пишаюсь політикою конфіденційності Viber, та закликаю усіх, для кого їх приватність є найвищою цінністю, перевести спілкування у Viber”, – стверджує Джамел Агауа, генеральний директор Rakuten Viber.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Samsung Galaxy S21 – імовірно найдешевший флагман на ринку

В минуле

PlayStation 5 можна отримати в Україні безкоштовно

В майбутнє

Також буде цікаво