Банки вимагають від українців додаткові документи і блокують платежі

Треба прочитати

Незважаючи на те, що більшість українських банків ще на початку цього року перейшла на міжнародну нумерацію банківських рахунків IBAN, вони все ще не хочуть оновлюватися і продовжують працювати за старими правилами.


Чому банки блокують нові документи і перекази?

Ще тринадцятого січня цього року Національний Банк України ухвалив рішення відмовитися від використання колишніх звичних реквізитів – ЄДРПОУ / ІПН, номера рахунку і МФО. Тепер всім досить просто вказати свій номер IBAN – International Bank Account Number. Але банки як і раніше вимагають як від юридичних, так і від фізичних осіб користуватися вищезгаданими реквізитами.

На питання про причини такої «відсталості» Кредитінвестбанк повідомив, що здійснює за старими правилами перекази виключно по Україні. Міжнародні ж транзакції тепер проводяться по IBAN. Як пояснив Василь Невмержицький, радник голови правління банку, НБУ досі не вилучив з системи платежів графу «ЄДРПОУ». Також слід пам’ятати, що номер IBAN, що складається з двадцяти дев’яти символів, вводити досить складно. Якщо невірно ввести хоча б одну цифру, то переказ можна випадково надіслати іншому адресату. Наявність же старих реквізитів дозволяє цю помилку виправити.

Інша ж причина – спроба банків спростити перевіряючим органам життя. Якщо в наявності є інформація про код підприємства, то фінансовий моніторинг можна провести простіше. По одному номеру IBAN отримати інформацію про підприємство досить складно: код IBAN дозволяє встановити назву банку, але не визначити конкретну юридичну особу, якій він належить, тому що реєстри та бази в нашій країні до цих пір все грунтуються на ЄДРПОУ для юридичних осіб та ідентифікаційний номер для фізичних.

Повністю перейти на новий формат стане можливим тільки в наступному році. НБУ хоче перевести свою систему електронних платежів на ISO 20022 і так званий «безшовний» формат 24/7, що полегшить дану систему.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли, як можна стати боржником банку через банальну неуважність

Напевно, сьогодні в нашій країні не залишилося жодної людини, яка б не користувалася пластиковою карткою того чи іншого банку,...

Більше схожих статей