Новини

В Україні вирішили створити свій штучний інтелект

Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку штучного інтелекту в нашій країні. Тепер протягом трьох місяців Міністерство цифровий трансформації має розробити та затвердити план по впровадженню даної ініціативи.


Що визначає даний документ?

Розвиток штучного інтелекту в нашій країні, згідно з документом, є пріоритетним напрямком на довгостроковий період – аж до 2030 року. Про це сказано в описі документа. Технології штучного інтелекту будуть сприяти трансформації економіки нашої країни, ринку праці, суспільства і державних інститутів. Вони також дозволять підвищити ефективність виробництва, товарів і послуг. У документі вказані такі основні пункти реалізації даної концепції:

  • Україна повинна зайняти провідні місця в світових рейтингах в тому, що стосується штучного інтелекту.
  • Повинні бути створені всі умови для діяльності міжнародних організацій і приватних ініціатив в тому, що стосується розвитку і стандартизації ШІ у всьому світі.
  • Технології ШІ повинні бути впроваджені в максимальній кількості сфер, включаючи публічне адміністрування, освіту, економіку, оборону, кібербезпеку.
  • ШІ повинен забезпечити захист інформаційного простору, посилення кібербезпеки, підвищення рівня фахівців у відповідних сферах.

Також концепція передбачає розвиток спеціальних програм штучного інтелекту, залучення міжнародних грантів на дослідницьку роботу в цій сфері, впровадження держзамовлення на дослідників, фахівців в сфері IT, стимулювання підприємництва в даній сфері і багато іншого. Очікується також ліцензувати іноземні розробки в сфері кібербезпеки, в оборонних справах, і, нарешті, виносити в справах невисокої складності рішення, зроблені на основі аналізу з використанням штучного інтелекту.

Також, як ми писали раніше, в нашій країні вводиться новий спосіб виклику «Швидкої допомоги». У разі, якщо у вас або ваших близьких виникла підозра на коронавірусну інфекцію, тепер не обов’язково дзвонити за номерами 103, 112 або (096) 561-39-77. При появі таких симптомів, як сухий кашель, задишка, висока температура, втрата нюху і смаку, ви можете викликати швидку допомогу, зателефонувавши за безкоштовним номером гарячої лінії Міністерства охорони здоров’я – 0 800 505 201. Ця функція запускається з 26 листопада в тестовому режимі, очікується, що незабаром її буде повноцінно запущено по всій території країни.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Vodafone предлагает 10 Гб интернета за 3 гривны в день

В минуле

В Украине решили создать свой искуственный интелект

В майбутнє

Також буде цікаво