Новини

Українських мобільних операторів змусили перейти на європейські норми: що зміниться для абонентів

Обговорення

Нещодавно кабінет міністрів прийняв новий закон, відповідно до якого мобільні оператори нашої країни зобов’язані перейти на нові, європейські норми. Що ж зміниться для простих жителів нашої країни?


Основні зміни в законах

Користувачі відповідно до закону будуть захищені від спаму, доступ в інтернет держава визнає універсальною послугою, яка гарантована законодавством. Держава також підвищує штрафи за порушення прав споживачів. Про це, втім, говорили вже давно, але найцікавіша новинка – законопроект забороняє «пакети». Тепер користувачі мають право платити тільки за потрібні їм послуги. Наприклад, якщо ви не пишете СМС, то можете не оплачувати пакет СМС, включений до вашого тарифного плану. Аналогічно із дзвінками за кордон, мобільним інтернетом і іншими послугами, які можуть бути абсолютно не потрібні.

Багато зміниться і для мобільних операторів. Так, вони нарешті отримають можливість ділитися між собою радіочастотним спектром. Радіочастотний спектр стає технічно нейтральним, тобто оператори отримують можливість користуватися смугами радіочастот без обмеження будь-яких технологій. Також всю звітність можна подавати в електронному вигляді.

Законопроект складався протягом досить довгого часу. Пропонувалося величезна кількість змін, пов’язаних з ним, і, на щастя, найодіозніші пропозиції, що викликали серйозні побоювання у людей, не були прийняті. До таких речей можна віднести, наприклад, пропозиція поширити на інтернет стару нормативну базу, яка колись встановлювала взаємостосунки операторів у сфері телефонії.

Тим не менш, деякі нові законодавчі норми, як і раніше, викликають настороженість. Наприклад, антимонопольна міра, яка дає право провайдерам примусово використовувати мережу провайдера-монополіста для розгортання своїх послуг. Це повинно усунути проблеми, коли в різних новобудовах або бізнес-центрах є лише один провайдер інтернету, який за відсутності конкурентів починає нахабніти, підвищуючи розцінки без поліпшення якості обслуговування. Однак багато провайдерів побоюються, що це створить умови для нечесної конкуренції, витіснення з ринку місцевих провайдерів з метою заміни їх великими, такими, як ті ж «Київстар» або Vodafone. З іншого боку, для користувачів це може бути навіть зручніше, ніж нинішня ситуація, коли Україна знаходиться на одному з перших місць в Європі за кількістю провайдерів.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Киевстар запустил новый безлимит для всех абонентов

В минуле

Украинских мобильных операторов заставили перейти на европейские нормы: что измениться для украинцев

В майбутнє

Також буде цікаво